s Bijlage D. 34 Bij besluit van Burgemeester en Wet houders werden 7 leerlingen vrijgesteld van betaling van schoolgeld, terwijl 15 leer lingen werden toegelaten tegen betaling van half schoolgeld. Van gemeentewege werden de leermid delen verstrekt aan 5 leerlingen. Nogmaals nemen we de vrijheid te ver wijzen naar de in het vorige verslag ge maakte opmerkingen omtrent de school geldregeling en de verlichting VI. Ambachtsschool. De ambachtsschool wordt beheerd door de Geldersche Vereeniging voor Kunst nijverheid. Op 31 December was het Bestuur dezer Vereeniging samengesteld als volgt: Ir. B. J. Haitsma Muiier, Voorzitter. G. J Stoop, Secretaris, G. W. Velders, Penningmeester, G. L. Maaldrink, C. A. Reesink, Mevr. Dijckmeestervan der Lek de Clercq, Mevr. W. A. H. Rietberg, Mevr. Lely— Loder. Mej. W. J. S. van Alphen, A. Stijntjes en M. J. Mulders. Personeel. Het personeel der Ambachtsschool be- 35 stond op 1 Januari uit 1 Directeur, 13 lee raren en 1 concierge. In dit personeel kwam gedurende 1927 geen wijziging. Na het met goed gevolg doorloopen van den volledigen cursus werd het diploma uitgereikt aan 16 leerlingen timmeren 18 smeden 4 meubelmaken 5 schilderen 5 metselen 2 electricien 1 behangen en stoffeeren. Totaal 51 leerlingen. Voor den nieuwen cursus werden 90 leerlingen toegelaten, namelijk: 20 leerlingen timmeren 28 smeden 7 meubelmaken 7 schilderen 15 metselen 6 electricien 7 behangen en stoffeeren. Totaal 90 leerlingen. De nieuwe cursus begon met 218 leer lingen,.verdeeld als volgt:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 101