Bijlage D. 18 lingen afgeschreven, één wegens langdurige ziekte en twee wegens gebrek aan vorde ringen. Eén mannelijke leerling uit klasse 3 verliet de school, daar hij thuis in de zaak noodig was, en één daar hij een plaats op kantoor kon krijgen. Uit klasse 4 verlieten twee mannelijke leerlingen, die op een kantoor geplaatst konden worden, de school, terwijl één vrou welijke leerling wegens gebrek aan vorde ringen in verschillende vakken, alleen de talen en handelswetenschappen bleef volgen. De uitslag der bevordering tot hoogere klassen was als volgt: Mannelijke leerlingen. Vrouwelijke leerlingen. Klasse Aantal leer lingen. Bevor derd. Niet bevor derd. Aantal leer lingen. Bevor derd. Niet bevor derd. I 19 15 4 4 4 II 16 14 2 9 7 2 Hl 15 11 4 7 5 2 Totaal 50 40 10 20 16 4 Van de jongens kon dus 20 van de meisjes eveneens 20% niet bevorderd worden. Aan het eindexamen, dat werd afgenomen ten overstaan van de Commissie van Toezicht en een commissie uit vertegenwoordigers van den handel, namen 26 leerlingen deel. 19 De vrouwelijke leerling, die het onderwijs gedeeltelijk volgde, deed geen examen, terwijl één vrouwelijke leerling wegens langdurige ziekte geen examen kon doen. In de commissie uit vertegenwoordigers van den handel hadden zitting de heeren: J. W. H. Blaauw, oud-bankdirect., Voorz, G. W. Velders, koopman, Secretaris. G. v. d. Burg, ambtenaar bij de Ned. Spoorwegen. J. H. Coolhaas, oud-rijksontvanger. J. P. W. van Elk, bankier. D. H. Jordaan, koopman. Mr. J. H. Ketjen, advocaat en procureur. G. L. Maaldrink, bankdirecteur. H. G. J. Schillemans, uitgever. J. M. Ubbens, koopman. Ir. D. H. Wiegerink, fabrikant. H. H. Ph. Wüstefeld, koopman, daartoe uitgenoodigd door Burgemeester en Wethouders. Het schriftelijk gedeelte, dat de vakken Nederlandsch, Fransch, Duitsch, Engelsch, Boekhouden, Handelsrekenen, Staathuishoud kunde, Wiskunde, Natuurwetenschappen en Warenkennis, Stenografie en Machineschrij- ven omvatte, had plaats van 8 17 Juni. Het mondeling onderzoek, dat zich uit strekte over de vakkenNederlandsch, Fransch, Duitsch, Engelsch, Boekhouden, Handelsrekenen, Handelskennis en -recht,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 97