Bijlage D. 12 industrie en 1 heeft nog geen betrekking gevonden. Vgrendei?'n" December 1924 verschenen de nieuwe Programma, voorwaarden voor de erkenning der 5-jarige handelsscholen, benevens een nieuw regle ment op en een nieuw programma voor het eindexamen. Om de reeds bestaande erkenning te be houden moest het leerplan vóór 1 September 1925 hiermede in overeenstemming worden gebracht; met geringe wijzigingen in uren tabel en leerplan kon worden voldaan. Ook de Verordening op het Middelbaar Onderwijs onderging in verband hiermede eenige kleine veranderingen. Het onderwijs in vrouwelijke handwerken werd uitgebreid tot de 2de klasse. De leerlingen der 2de klasse werden, wat de mannelijke leerlingen betreft voor licha melijke oefening en wat de vrouwelijke leer lingen aangaat voor vrouwelijke handwerken gecombineerd met een der afdeelingen van de 5de klasse der hoogere burgerschool. De vrouwelijke leerlingen van beide klassen ontvingen onderwijs in lichamelijke oefening gezamenlijk met de vrouwelijke leerlingen van de beide hoogste klassen der hoogere burgerschool. Gebouw en Hiervoor wordt verwezen naar het verslag Leermiddelen. over afdee|j|lg A. slech<s zjj hjer vermc|(| Bijlage D. 13 dat voor Warenkennis eenige technologische verzamelingen werden aangeschaft. Bibliotheek, Ook hiervoor kan verwezen worden naar het verslag over afdeeling A; in het school jaar 1924 1925 werden in 15 zittfngen aan 17 leerlingen 166 boeken uitgereikt. III. Nijverheidsavondschool. Personeel. Het personeel was op 1 Januari samen gesteld uit den directeur en 16 leeraren. Tegen het begin van den nieuwen cursus werd door de heeren J. N ij en hu is en H. W. Ha ge man eervol ontslag gevraagd en verkregen. In de plaats van deze heeren zijn benoemd de heeren J. Strubbe en H. Ka Is hoven. Op 1 Januari telde de school 155 leer- lingen verdeeld als volgt: le klasse 25, llde 25, lilde 9, IVde 14 en de cursussen 67. Op het einde van den cursus was de verdeeling: le klasse 25, lie 22, llle 8, IVe 13 en Ve 12 en de cursussen 67. De leerlingen die tusschentijds de school verlieten, moesten dit wegens langer dagtaak of door verhuizing. Op het einde van den cursus werd weer een eindexamen afgenomen. Daaraan namen alle leerlingen uit de 5e klasse deel.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 94