Bijlage D. 8 Leermiddelen. Aangeschaft werd voor: Natuurkunde: 1 Philips' gelijkrichter en eenige kleinere instrumenten. Natuurlijke historie: een verzameling opge zette vogels, een Zoölo gische wandplaat. De werkplaats van den amanuensis: een draaibank en verschillende kleinere gereedschappen. Bibliotheek. Met de aanschaffing van nieuwe boeken kon worden voortgegaan. In September werd een supplement op den catalogus gedrukt en aan de leerlingen uit- gereikt. De uitgifte der boeken had geregeld plaats; gedurende het schooljaar 19241925 werden in 15 zittingen aan 182 leerlingen 2099 boeken uitgereikt. Afdeeling B. Handelsklassen. Personeel. In deze afdeeling werd les gegeven door den directeur, 13 leeraren der hoogere burger school en een leeraar in machineschrijven. Bij Raadsbesluit van 27 Juli 1925 werd tot vast leeraar in de Hoogduitsche taal, letterkunde en handelscorrespondentie be noemd de heer R. J, Donker, die reeds tijdelijk als zoodanig werkzaam was. Tengevolge van ziekteverzuim der leeraren konden 24 uren, tengevolge van familie- Bijlage D. 9 omstandigheden 3 uren niet gegeven worden. Hiervan werden er 12 door de andere lee raren waargenomen, voor 2 uren werden klassen gecombineerd, terwijl 13 uren onver vuld bleven. Leerlingen. Het aantal leerlingen met inbegrip van 1 vrouwelijke vakleerling in de 1ste klasse bedroeg op 1 Januari 1925 (zie verslag 1924). Klasse mannelijke leerlingen vrouwelijke leerlingen Totaal I 2 5 7 II 11 11 Totaal 13 5 18 Op het einde van het schooljaar werden alle leerlingen der 1ste klasse bevorderd tot de 2de klasse. Er hebben zich 14 mannelijke en 4 vrouwe lijke candidaten voor de 1ste klasse aange meld. Van hen moest 1 vrouwelijke candidaat worden afgewezen; de overige candidaten konden zonder examen worden toegelaten. Van hen waren 2 in het bezit van het eind diploma der Handelsdagschool, terwijl de overigen bevorderd waren tot de 4de klasse van eene hoogere burgerschool met 5 jarigen cursus.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 92