Bijlage D. 6 Van de 33 leerlingen der 5de klasse volgen 15 leerlingen de lessen in alle facultatieve vakken, 8 leerlingen de lessen in handels wetenschappen, 10 leerlingen de lessen in mechanica en lijnteekenen. Alle leerlingen der 5de klasse niet uit zondering van de vakleerling voor scheikunde, namelijk 20 mannelijke en 8 vrouwelijke leerlingen namen deel aan het eindexamen. Het schriftelijk examen had plaats op 26, 27, 28 Mei, 3, 4 en 5 Juni; het mondeling examen waarvoor de candidaten in 3 groepen respectievelijk van 10, 10 en 8 waren ver deeld op 1, 2, 3, 4, 6, 7 en 8 Juli. Als deskundigen waren aangewezen: de heer W. Noor du ij n voor Wiskunde en Handteekenen, Prof. Dr. J. P. Wibaut voor Natuurkunde, Scheikunde en Plant- en Dierkunde, Dr. W. L. Slot voor Staathuis houdkunde, Aardrijkskunde en Geschiedenis, Prof. T. J. Bezem er voor Nederlandsch en Hoogduitsch en Mevrouw J. T. H. Loef— Rens voor Fransch en Engelsch. In de eindvergadering op 8 Juli werd de uitslag vastgesteld en aan de candidaten medegedeeld. Er slaagden 26 candidaten terwijl 2 vrouwe lijke candidaten werden afgewezen. 13 hunner studeeren verder, 2 zijn opeen fabriek geplaatst, 1 op een kantoor, terwijl 6 nog geen bestemming vonden. Bijlage D. 7 Verorde- Deze bleven ongewijzigd, ningen Programma. Gedurende het mondeling gedeelte van het eindexamen werden de lessen in alle klassen, behalve de beide vierde klassen, tijdelijk opgeheven. Van de daarvoor in aanmerking komende vakken is de verdeeling der klassen over de leeraren in het schooljaar 1925—1926 aldus: Wiskunde: in klassen IA, IB, 1IIA, 1MB de heer Tj. Blom; in klassen MA, 11B, IVA, VA, VCdeheer H. W. H age man; Staatsinrichting: in klassen IIIA, 1MB de heer J. Kroese; in klasse IVA de heerJ.M. L. Saunders. Fransch: in klasse IB de heer J. Kroese; in de overige klassen de heer A. J. M. Bruggeme ij er. Hoogduitsch: in klasse IA Mej. H. Cohen; in de overige klassen de heer R. J. Donker. Het onderwijs in vrouwelijke handwerken werd uitgebreid tot de vijfde klasse. Gebouw. De gewone herstellingen hadden geregeld plaats; een der lokalen werd opgeknapt. De gasverlichting werd afdoende in orde gebracht.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 91