Bijlage B. 18 HOOFDSTUK XI. Uitvoering en handhaving van wetten en verordeningen Van Burgemeester en Wethouders ontving de Com missie om advies eene gewijzigde ontwerp verordening op het bouwen en de bewoning in deze gemeente, waarvan tevens aan alle leden een afdruk werd gezon den. Bij de behandeling van dit onderwerp werden vragen gesteld en opmerkingen gemaakt, welke door den voorzitter, als zijnde in hoofdzaak de samensteller van dit ontwerp, konden worden beantwoord. Daar dit ontwerp geen aanleiding gaf tot het in overweging geven van wijzigingen, werd aan Burge meester en Wethouders medegedeeld, dat de Commissie zich daarmede wel kan vereenigen. Over het voorstel van de Commissie van bijstand voor de gemeentereiniging aan Burgemeester en Wet houders ingediend om het afhalen van den slachtafval niet meer kosteloos te doen plaats hebben (zie vorig jaarverslag) werd door de Commissie advies uitgebracht Zij was van meening, dat deze maatregel het gebruik van de gemeentetonnen voor het afhalen van den slachtafval niet zou bevorderen, omdat vele slagers ter vermijding van kosten, zullen trachten evenals vroeger, die afval op andere wijze van de hand te doen. De Commissie gaf daarom aan Burgemeester en Wethouders in overweging het afhalen van den slachtafval, evenals tot nu toe, kosteloos te doen plaats hebben. Bijlage B. 19 De gewone staat van verordeningen en besluiten der gemeente Zutphen in het belang der volksgezond heid vastgesteld of daarmede in verband staande en nog van kracht op 31 December 1925, wordt als zijnde ongeveer gelijk aan die van het vorige jaar niet opgenomen; de Commissie verwijst daarvoor naar het jaarverslag over 1924. HOOFDSTUK XII. Onderwerpen, niet vallende onder een der vorige hoofdstukken. Het rapport, aan den Minister van Arbeid uitgebracht door de Commissie voor vereenvoudiging en ineen voeging van medische rijksdiensten, gaf de Gezond heidscommissie te 's Gravenhage aanleiding, alle Gezondheidscommissies uit te noodigen tot eene ver gadering, waarin door den heer Dr. A. Sikkel eene voordracht zou worden gehouden over„Gezondheids commissies en vereenvoudiging van medische rijks diensten". Aan deze vergadering, die 12 September plaatshad, werd door de Commissie geen deel genomen. Eenigen tijd daarna ontving zij een officieel verslag van het op die bijeenkomst verhandelde, met verzoek de voor- en nadeelen van het voorstel Sikkel in de Commissie te overwegen en daarna te willen mede- deelen of naar haar oordeel aan de Gezondheids-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 81