Bijlage B. 16 Het aantal gevallen van Diphteritis, het vorige jaar bedragende IQ, was nu 11, het aantal gevallen van Roodvonk vermeerderde van 11 tot 31, terwijl 8 gevallen van Febris typhoidëa werden waargenomen, waarvan 6 bij een gezin in een woonschuit Ter kennis van de Commissie kwamen 39 gevallen van Mazelen, terwijl 2 gevallen van Scabiës zijn voor gekomen. Door den gemeentelijken ontsmettingsdienst werden in deze gemeente in dit jaar verricht 29 schoolontsmet- tingen. Buiten de gemeente werden door dezen dienst verricht 22 woningontsmettingen, terwijl bovendien 95 maal van den ontsmettingsoven werd gebruik gemaakt voor het ontsmetten van lijf-, bed- en andere goederen uit verschillende gemeenten en het zieken- rijtuig 18 maal werd ontsmet. Tot ontsmetting van lijf-, bed- en andere goederen werd in dit jaar 166 maal van den gemeentelijken ontsmettingsoven gebruik gemaakt. De Commissie ontving van den uitgever een geschriftje van den heer Ir. J. van der Breggen, getiteld Zuige lingensterfte, „Een dag uit het leven van een vlieg". Daar de tijd tot doeltreffende verspreiding voorbij was, besloot de Commissie in het volgend jaar te overwegen of en zoo ja op welke wijze, een aantal van deze geschriftjes doelmatig zou kunnen worden verspreid. Van den Hoofdinspecteur Dr. Terburgh ontving de Commissie verschillende geschriftjes, bevattende maat- Bijlage B. 17 regelen, te nemen bij het voorkomen van besmettelijke ziekten. HOOFDSTUK VIII. Geneeskundige Armenzorg Hierover valt niets mede te deelen. HOOFDSTUK IX, Drinkwatervoorziening. Het onderzoek van het water der gemeente-water leiding had geregeld om de twee maanden plaats. De uitkomsten van dit onderzoek zijn als bijlage V aan dit verslag toegevoegd. HOOFDSTUK X. Levens- en genotmiddelen. Gebruiksartikelen. De melk van de boerderij Ruimzicht werd ook dit jaar door den keuringsdienst geregeld onderzocht en bleef in ruime mate voldoen aan de eischen, die voor melk op de daar toegepaste wijze gewonnen, kunnen worden gesteld.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 80