Bijlage B. 10 woningen geen gevolg werd gegeven, zullen nu worden opgeruimd. Drie dezer woningen worden reeds niet meer bewoond. Door de Stichting „De Spaarkas" (David Evekink- Stichting) werd in den loop van dit jaar overgegaan tot den bouw van 46 arbeiderwoningen op een terrein aan den Warnsveldschen weg, aansluitende aan de daar reeds bestaande woningen van deze stichting. In het voorjaar van 1926 zullen deze woningen gereed komen, waardoor het aantal goede, doelmatig ingerichte woningen niet onbelangrijk wordt vermeerderd. HOOFDSTUK V. Openbare en andere gebouwen en getimmerten, niet vallende onder de Woningwet, voer- en vaartuigen. Het Zwembassin van het badhuis aan den Ijssel werd dit jaar uitgebaggerd en de houten palissadeering met touwnetten, vervangen door ijzeren palen met ijzeren netten. Het aantal baden in de beide badinrichtingen ge nomen was belangrijk hooger dan in het vorige jaar. De vermeerdering van het aantal baden in de Bad inrichting aan de Berkel, was mede het gevolg van het sluiten van de Badinrichting aan den Ijssel ten ge- Bijlage B. 11 volge van bovengenoemde herstellingen gedurende het zwemseizoen, waardoor velen van de inrichting aan de Berkel gebruik maakten. Voor het aantal baden wordt verwezen naar bijlage IV. HOOFDSTUK VI. Scholen, Fabrieken en werkplaatsen a. Scholen. Er werden door de Commissie geen scholen bezocht. b. Fabrieken en Werkplaatsen Van Burgemeester en Wethouders ontving de Com missie in dit jaar 29 kennisgevingen van bij hen ingekomen verzoekschriften, naar aanleiding van Artikel 1 der Hinderwet. Deze verzoekschriften betroffen 1. Het uitbreiden eener pettenfabriek door bijplaat sing van twee electromotoren, Beekstraat No. 21. 2. Het oprichten van eene inrichting voor papier bewerking, met plaatsing van diverse machines en electromotoren aan de Pollaan. 3. Het oprichten van een smederij, met plaatsing van drie electromotoren, Oudewand No. 48. 4. Het uitbreiden van eene inrichting voor papier bewerking door bijplaatsing van machines en electro motoren, Marschpoortstraat 15a.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 77