IqS Bijlage B. 8 HOOFDSTUK III. Toestand van water, bodem en lucht en hetgeen tot verbetering daarvan is verricht. a. Waterloopen, slooten, enz. Hierover valt niets te vermelden. b. Verzameling en afvoer van vuil mestvaalten goten, enz.). Een bewoner der IJsselkade klaagde bij de Com missie, over den stank van een mestbergplaats op een open terrein, aan de achterzijde van zijn perceel grenzende. Bij eene bespreking met den eigenaar daar van bleek, dat opruiming niet kon geschieden omdat de uitgang naar de straat was afgesloten. Kort daarna werd deze afsluiting opgeheven en de mestverzameling verwijderd. Bewoners van een gang in de Halvemaanstraat, klaagden over den stank van eene partij beenderen, liggende op een terrein aan de overzijde hunner woningen. Nadat de eigenaar hierop was gewezen, werd deze partij beenderen spoedig weggehaald en de klacht opgeheven. Een bewoner der Spittaalstraat klaagde over den hinder van stank, veroorzaakt door eene vuilverzameling op een plaatsje aan zijne woning grenzende. Hoewel de klacht wel gegrond was, werd die door klager om bijzondere redenen ingetrokken. Bijlage B. 9 c. Verontreiniging van lucht(stank van fabrieken enz.) Hier mag zeker wel gewezen worden op den grooten overlast, die vele bewoners ondervinden van den rook van de stoomtrams, die geen rookvrij materiaal gebruiken. d. Begraafplaatsen. Over dit onderwerp valt niets mede te deelen. HOOFDSTUK IV. Volkshuisvesting. Bewoners van woningen in de Oroenesteeg klaagden weder bij de Commissie over den hinder dien zij hadden van ratten, welke zich ophielden in de lompen- en bottenbergplaats in de nabijheid hunner woningen. Door den directeur van den gemeentelijken reinigings dienst werd opnieuw tot eene behandeling met serum overgegaan; na dien tijd zijn geen ratten meer waar genomen. Een bewoner van de Diezerstraat klaagde over vochtigheid in zijne woning. Bij een ingesteld onder zoek meende de Commissie de oorzaak te moeten zoeken in vervuiling van de dakgoot der aangrenzende woning. De eigenaar daarvan werd op zijne verplich ting tot het geregeld schoonhouden dier goot gewezen. Vier woningen in de Diezerstraat welke vroeger reeds door de Commissie voor onbewoonbaarverklaring waren aangewezen, maar waaraan door het gebrek aan

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 76