Bijlage A. 2 5. Gereedgekomen woningen. Aantal woningen, dat in den loop van liet dienstjaar is beschikbaar gekomen door a. Aan-, her- of verbouw121 b. Verandering van bestemming zonder verbouwing 6. Vervallen woningen. Aantal woningen, dat in den loop van het dienstjaar is vervallen door: a. Slooping b. Verbouw3 c. Verandering van bestemming zonder verbouwing In aanbouw waren tegen het einde van 1925 70 woningen. 8. Toepassing van art. 9 der Woningwet. Het bouw- en woningtoezicht fungeert alleen in de gemeente Zutpheu. HOOFDSTUK VI. Uitbreiding van bebouwde kommen. 29. Toepassing van art. 31 der Woningwet. Een plan van uitbreiding voor dat deel der gemeente gelegen tusschen de Berkel en den Weg naar Warns- veld is in behandeling en zal in het eerste halfjaar 1926 wel zijn beslag krijgen. HOOFDSTUK VIII. Geldelijke steun van Rijkswege. 40. Mededeelingen omtrent het gebruik van Rijks- Bijlage A. 3 voorschotten (en bijdragen) door in de gemeente ge vestigde of aldaar werkzame toegelaten vereenigingen, vennootschappen of stichtingen. Chr. Nat. Werkmansbond en Patrimonium. Door de vereeniging is een verzoek ingediend om de huurprijzen der woningen door haar aan den Weg naar Laren en Buitensingel gebouwd met f 0,50 per woning en per week te verlagen. Hieromtrent is nog geen beslissing gevallen. Ons Thuis, Weg naar Laren, terrein Wensinck. In den loop van het eerste halfjaar 1925 werden de door de bouwvereeniging „Ons Thuis" op het terrein Wensinck aan den Weg naar Laren gebouwde wo ningen in gebruik genomen. HOOFDSTUK X. Overige verrichtingen tot verbetering der volkshuisvesting. 44. Verrichtingen van het gemeentebestuur tot ver betering der volkshuisvesting, niet aangeduid onder 1-39. Door het raadslid mevrouw Weersma—van Duin is bij den gemeenteraad een voorstel ingediend om van gemeentewege 100 woningen te bouwen en te verhuren voor f 3,25 per week om daardoor te kunnen komen tot opruiming van krotwoningen. Dit voorstel is om advies naar de gezondheids commissie, gezeteld te Zutphen, gezonden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 71