114 Man gelwortels. Dit jaar werden 2585 H A. met mangelwortels en vee voederbieten verbouwd. De opbrengst was goed, de kwaliteit eveneens. Mangelwortels als 2e gewas worden niet verbouwd. Knolrapen. (Hoofdgewas en 2e gewas). De beteelde oppervlakte bedroeg 3,12 H.A. Knolrapen worden hier weinig als hoofdgewas ver bouwd, meest als 2e gewas. De opbrengst was goed. Wortels of paardepccn. De wortels worden hier hoofdzakelijk verbouwd voor menschelijk voedsel. De opbrengst was goed. De wortelvlieg richtte nogal schade aan. De verbouwde oppervlakte bedroeg 4,04 H.A. Postinaken worden hier niet verbouwd, ook verbouw van wortels als ondervrucht komt hier niet voor. Verbouwd worden hoofdzakelijk de Diepenveensche, Nijmeegsche en Flakeesche roode. Zomer- en stoppelknollen. Zomerknollen worden niet verbouwd. De opbrengst der stoppelknollen was uitstekend, doch veel van de kwaliteit ging verloren door vorst en sneeuw in December. 115 Groen gemaaide klaver. (Klaverhooi, le en 2e snede). Van de groen gemaaide klaver was de le snede goed, de 2e snede leverde slechts een matig beschot. De le snede klaverhooi werd goed gewonnen, van de 2e snede was de kwaliteit tengevolge van den regen in den oogsttijd minder goed. Weien hooilanden. De opbrengst van de wei- en hooilanden was goed. De eerste snede hooigras zelfs buitengewoon, doch door de droogte in Juli en begin Augustus leed de 2e snede veel en bracht daardoor weinig op. Ook de ontwikkeling van het nagras leed veel van de droogte. In September en October was het weer echter zeer gunstig voor den grasgroei. Tuinbouw. Voor den tuinbouw was 1925 niet ongunstig. In den herfst was de prijs van vele producten laag tengevolge van de hooge invoerrechten in Duitschland. Later steeg hij weer door de vermindering dier rechten. Vruchtenteelt. De kersenoogst was matigde pruimenoogst was zeer slecht, de appeloogst goed, terwijl de perenoogst totaal mislukte. De prijzen waren laag. Kweekerij en vruchtboomen. Voor bloemkweekerijen was het* afgeloopen jaar gunstig. Voor de boomkweekerijen was 1925 minder

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 59