112 Wijze van bemesting. Hoofdzakelijk wordt in deze gemeente voor bemesting gebruikt stalmest, compost, beer en kunstmest voor bouwlanden; ier en kunstmest voor enkele weilanden en bij uitzondering beer en stalmest. Ingevoerde werktuigen. Ingevoerde werktuigen zijnmaaimachines, hooibouw- werktuigen, land- en weide eggen, ploegen, enz. Veeartsen. S. Heimans, keuringsveearts, hoofd van den vleesch- keuringsdienst en plaatsvervangend inspecteur van den veeartsenijkundigen dienst. Mededeeling aangaande teelt van onderstaande gewassen. Rogge. De stand der rogge was in het voorjaar door den zachten winter reeds uitstekend en door het gunstige weer van het voorjaar en den voorzomer werd ook de verdere ontwikkeling van het gewas goedde zaad- en stroo-opbrengst was uitstekend en de kwaliteit door den gunstige» oogsttijd goed. De geteelde soorten waren hoofdzakelijk petküser en staalrogge. 113 Haver. Het aantal H.A. beteeld met haver bedroeg dit jaar 26,74. In het voorjaar was de stand uitstekend doch door de droogte in Juli ging de verdere ontwikkeling minder voordeelig. Door den natten oogsttijd was de kwaliteit van zaad en stroo minder goed. De verbouwde soorten warenzege-, zwarte president en goudenregenhaver. Boonen. De boonenoogst in 1925 was tamelijk goed, hoewel de droogte van Juli en Augustus nogal schade deed aan het gewas dat er aanvankelijk uitstekend voor stond. Erwten. De oogst was vrij goed, doch ook hier deed de droogte schade. De kwaliteit van het product was uitstekend. Aardappelen. De verbouwde oppervlakte bedroeg dit jaar 61,12 H.A. De opbrengst was goeden bedroeg 250 H.L. van de late, en 200 H.L. van de vroege soorten per H.A. De kwaliteit was over het algemeen uitstekendde droogte in Juli bracht nog al schade aan. De prijzen voor consumptieaardappelen waren hoog f 4,00 f 5,50 per H.L.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 58