I 84 HOOFDSTUK VII. Dienstplicht. Aandeel der gemeente in de lichting 1926 60 Lotelingen der gemeente, waarnaar het aandeel is berekend95 Ingelijfd bij de landmacht58 zeemacht2 Overgang van militie naar landweer of landstorm of van landweer naar landstorm heeft niet plaats gehad. In deze gemeente bestaan de volgende scherpschut- tersvereenigingen 1. De Schiet-( Weerbaarheids) Vereeniging: Wij Wil len Weerbaar Wezen". In 1925 zijn geen oefeningen gehouden. 2. De Vereeniging „Koningin Wilhelmina" van den Ned. Bond van Oud-Onderofficieren, afd. Zutphen en Omstreken. Deze vereeniging is opgericht in 1899. In het jaar 1925 werden geen schietoefeningen gehouden. HOOFDSTUK VIII. Kerkelijke Zaken. Voor geen der alhier gevestigde kerkgenootschappen werden van gemeentewege uitgaven ten behoeve van den openbaren eeredienst gedaan. 85 De volgende staat geeft een overzicht omtrent de kerkgenootschappen. Naam van het Aantal Aantal kerkgenootschap. kerken. 1 leeraren. 1 Nederduitsch Hervormde I gemeente 2 5 Evangelisch Luthersche ge meente 1 1 Doopsgezinde gemeente 1 1 Gereformeerde Kerk 1 1 Roomsch Katholieke ge meente 1 3 Nederlandsch Israëlitische gemeente 1 1 Christelijke Gereformeerde Kerk 1 1 1 HOOFDSTUK IX. I. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. I. Scholen voor lager onderwijs. Opgave van het getal der openbare en bijzondere scholen, voor elk soort afzonderlijk. Openbare scholen. Voor gewoon lager onderwijs 7 Voor uitgebreid lager onderwijs 1 Totaal 8

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 44