70 het begin van dit jaar gereed en heeft, behoudens enkele storingen die verholpen konden worden, goed gefunctioneerd. Het aantal brugwachters kon van 4 tot 2 worden teruggebracht. De bruggen werden met de daarvoor beschikbare gelden zoo goed mogelijk onderhouden. Bij Uw besluit van 4 Mei werd een crediet groot f 460,verleend voor het veranderen van den muur van den afrit der IJsselbrug aan de zijde van de Hoven. Plantsoenen en Wandelplaatsen. De plantsoenen werden met de daarvoor beschikbaar gestelde gelden onderhouden; zij bevinden zich in goeden staat. Ingevolge ons besluit van 9 Januari werd het plantsoen op het Hagepoortplein opgeruimd en het pleintje van een lichte verharding voorzien; voor dit werk werd een crediet van f 180,— verleend. Bij Uw besluit van 4 Mei werd van 1 Juni het onderhoud der grasperken en plantsoenen rond de St. Walburgskerk door de gemeente van het kerk bestuur overgenomen. Ten behoeve van de ophooging van het Coenens- park moest weder een aantal boomen worden gerooid. Ingevolge Uwe besluiten van 23 November werden 4 boomen staande aan de Havenstraat en 3 boomen staande in den toegangsweg naar het perceel van de Wed. Lenderink gerooid. De iepenziekte heeft ook dit jaar het vellen van een groot aantal boomen noodzakelijk gemaakt; 500 71 nieuwe boomen werden aangekocht waarmede ge leidelijk de openkomende vakken zullen worden aan gevuld. De Marschwegen werden met 4; 450 boomen beplant. Voor deze beplanting was een crediet van f 1450, verleend. Onderhoud Dijken en Waterkeeringen. De dijken en walerkeeringen in onderhoud bij den dienst landerijen zijn de volgende de Vliegend ijk, de zomerdijken langs het Lijnpad en langs de Oekensche beek, de Poldijk, de zomerdijken langs den IJssel op den Marsch, de zomerdijk langs de Beugelwaard, de zomerdijk langs de Rijswaard op Helbergen, de zomerdijk langs een gedeelte der Hei berger beek, de dijken langs de Berkel. Door den hoogen IJsselstand in November 1924 waren van sommige dijken de taluds nogal uitgespoeld die in 1925 belangrijke herstellingen behoefden. Op Helbergen werd ruim 250 M. zomerdijk aan gelegd langs de Helbergerbeek waardoor het herhaal delijk onderloopen van een laag gedeelte der koeweiden wordt tegengegaan. De dijken langs de Berkel werden 20 c.M. opgehoogd om overloopen bij hooge Berkelsfandeu tegen te gaan en bovendien om bij hoogen IJsselstand de achter liggende gronden langer watervrij te houden. Ook de dijk langs de Beugelwaard werd geheel opgehoogd tot een peil van 6,90 M. plus N.A P. Hooger maken van dezen dijk is niet toegestaan.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 37