64 Wegen en Voetpaden. In de wegen, voorkomende op de leggers A en B der wegen en voetpaden, de verharde wegen, niet voorkomende op een der leggers en de puin- en sin telwegen in onderhoud bij gemeentewerken, kwamen geen veranderingen voor. In 1925 werd aangekocht 50 M3 basalt 1—2 a f 49.— per 10 ton. 100 2 3 52. 50 3 5 56. 66 grindzand 1.10 per M3. 100 grind 3.60 175 sintels 0.50 Met deze materialen werden de wegen zooveel noodig onderhouden. Op den Emmerikschen Weg van de keibestrating tot den Vierakkerweg en op den Marschweg van de Coenensparkstraat tot de Spoorweghaven werd een nieuwe deklaag gewalst. Alle daarvoor in aanmerking komende wegen werden geteerd tot een gezamenlijke oppervlakte van 18577 M2. Het teren geschiedde in eigen beheer met koolteer, welke direct van de gasfabriek werd betrokken. De teersproeiketel, die daarbij voor het eerst werd gebruikt voldeed in alle opzichten. Uitgezonderd een paar zeer druk bereden weggedeelten, waar proeven zijn geno men met enkele speciale wegenteersoorten doch die als mislukt te beschouwen zijn, verkeeren de geteerde wegen in goeden staat, waaruit blijkt dat de thans gevolgde methode voldoende resultaten oplevert. 65 De kosten bedroegen gemiddeld met inbegrip van vegen en zanden f 0 10 per M2. In de lijst van puin- en sintelwegen in onderhoud bij den dienst der landerijen, opgenomen in het verslag over 1923 kwam geen verandering. Deze wegen werder. goed onderhouden, doch daar het najaar zeer nat was hadden ze het zwaar te ver antwoorden. Verwerkt werden 160 M3. sintels, 104 M3. geklopte puin en 65 M3. weeke puin van de stortplaats. De wegen over het Helbergen leden veel door het vellen en vervoer der iepenboomen, zoodat in het voorjaar herstel noodig was. Na het vellen der boomen werd de bermsloot gericht en de berm geheel onder profiel gebracht. Sintels worden betrokken van de gasfabriek, doch zijn dikwijls niet in voldoende hoeveelheid te verkrijgen puin wordt gedeeltelijk van de stortplaats verkregen en voor de rest wordt harde puin bijgekocht. Meer en meer wordt overgegaan tot gebruik van geklopte puin daar blijkt dat dit het beste en op den duur het voordeeligste verhardingsmateriaal is, terwijl sintels bij aanhoudende natte weersgesteldheid te mod derig worden. Waterleidingen, Beken, Sluizen en Stuwen. Waterleidingen en Beken. De Berkel binnen de stad werd naar behooren schoongehouden en zooveel mogelijk gespuid. De waterleidingen en beken in onderhoud bij den dienst Landerijen zijn de volgende:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 34