58 Aan- Vergun- vragen. ningen. 2i 21 voor het aanbrengen van zonnescher men, uithangborden en licht bakken 8 8 het plaatsen van steigers en schuttingen 15 i4 n het bouwen van schuren e.d. Eén bouwvergunning is geweigerd, n.l. voor het oprichten van een houten gebouw in de Hoven, terwijl een verzoek tot het aanbrengen van een lichtreclame boven de Beukerstraat niet is ingewilligd. 30 bewoonbaarverklaringen werden afgegeven. Voltooid zijn 121 woningen. Einde 1925 waren nog in aanbouw 70 woningen. Door verbouwing zijn 3 woningen vervallen en zijn er 3 ontslaan. Er werden 27 hinderwetsaanvragen behandeld en 25 hinderwetsvergunningen verleend. 8 drankwetsaanvragen werden behandeld. Eenige bewoners van de Havenstraat klaagden ovei stank afkomstig van een aan die straat gelegen export slagerij. Na een ingesteld onderzoek bleek de stank veroorzaakt te worden door het zouten van darmen en door opslag] van vleeschafval. De opslag van vleeschafval werd verwijderdaan het hebben van de darmenzouterij werd door een hinderwetsvergunning voorwaarden verbonden. De oorzaak van den hinder is daarmede weggenomen. Een bewoner van de Sprongstraat klaagde over lekkage in zijn kelder, waarvan de oorzaak te zoeken 59 was in een verstopte rioleering van het daarnaast gelegen pand. Nadat het riool geruimd was is blijkbaar de lekkage geëindigd. Daarover is althans niet meer geklaagd. Geklaagd werd over stank die een uitloop van een rioleering in de Roode Torenstraat verspreidde Bij onderzoek bleek, dat op dien uitloop een afvoer van een beerput was aangesloten. Na aanschrijving is ver gunning gevraagd voor het hebben van een aansluiting op het gemeenteriool, waarna een ondergrondsche aansluiting is gemaakt. Een kelderluik in de Sprongstraat bleek in slechten staat te verkeeren. Na aanschrijving heeft de eigenaar de luiken doen herstellen. Bij een schoorsteenbrand in een perceel aan den Kanonsdijk bleek een boezembalk van hout te zijn, waardoor brandgevaar bestond. Na aanschrijving heeft de eigenaar den houten balk doen vervangen door een ijzeren. Zonder onze toestemming waren verschillende anten- ne's gespannen over de openbare straat. Na aan schrijving werden de draden verwijderd. Zonder onze vergunning had een verbouwing plaats in een woning aan den Berkelsingel. De overtreder is gestraft met 1 dag hechtenis of f 1,— boete. De bouwvergunning werd alsnog aangevraagd. In een loodgieters- en koperslagerswerkplaats werkten eenige electromotoren zonder dat daarvoor een hinder wetsvergunning was verleend. Na ingrijpen van de politie is voor het in werking hebben dier motoren een hinderwetsvergunning gevraagd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 31