52 35. het woonwagenkamp in de Hoven. Het kantoor van den ontvanger in het gemeentehuis werd van een „Fama" dekvloer en van lambriseerden voorzien; de muren werden met waterverf geverfd. Van de Vischmarkt bleken de onderregels vergaan te zijn, zoodat die dooreen beton voetmuurtje moesten worden vervangen. Het kcuringsgebouw aan het Hagepoortplein w van buiten geverfd. De in het gebouw aanwezige her De 'gevelban de arbeidsbeurs aan de Kolenstraat werd geverfd. Het politieposthuis in de Hoven werd van bu.ten geVand'de bergplaats voor brandbluschmiddelen aan de Raadhuissteeg werd een stel deuren vernieuwd en het buitenwerk geverfd. In de Hoven werd een woonwagenkamp ingericlit, waarvoor bij raadsbesluiten van 6 April en van 7 Sep tember respectievelijk f 650,— en f 1350, ere ie werd verleend. Overigens werden de verschillende gebouwen en andere werken zoo goed mogelijk onderhouden. Aanplakborden. Een crediet van f 490,- werd verleend voor het vergrooten van de aanplakborden, het vervangen van een muurbord door een vrijstaand en het bijplaatsen 53 van een nieuw bord. De totale kosten van de borden bedragen nu f 948,33. In het afgeloopen jaar werden 1567 biljetten aan geplakt, waarvan er 46 wegens beschadiging moesten worden vernieuwd. Hiervoor werd aanrecht f 1195,80 ontvangen; de aanplakker ontving f 318,50 zoodat als netto-opbrengst aan den gemeente ontvanger kon worden afgedragen f 877,30. Torens. Het uurwerk en het carillon, geleverd door de firma v/h J. H. Addicks en Zoon kwam in Mei gereed. Het werd op 23 Mei feestelijk ingewijd. Aan de firma N ij land alhier werd voor één jaar opgedragen het opwinden, gelijkzetten en onderhouden van het uurwerk compleet met carillon en van de regulateur in de burgemeesterskamer, tezamen voor de som van f 350,— per jaar, zoomede dat van het uur werk in den Nieuwstadstoren voor f 100,— per jaar. Aan de firma J. H. Addicks en Zoon werd voor één jaar opgedragen het 4 maal 's jaars inkorten en waar noodig vernieuwen der buitendraden en het smeren der hamers en klepels van het carillon van den Wijnhuistoren tegen eene vergoeding van f 90,— per jaar. De bliksemafleiders van den Wijnhuis-, Nieuwstads- en Walburgstoren werden eenmaal beproefd en in orde bevonden. Ten behoeve van de herstelling van den Nieuwstads toren werd aanbesteed het maken van een steiger om

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 28