48 Verslag betreffende de verbetering van eenige gronden in 1925 In 1925 werden eenige laagten in de koeweide Hel bergen opgehoogd met grond afkomstig van een hoogen dijk langs het havenkanaal en voor een ander gedeelte afkomstig uit een zandbank in de Helbergerbeek. De voor deze opvulling gebruikte grond was meerendeels zeer zandig en werd met een laag kleigrond van 35 c.M. afgedekt. Deze kleigrond werd verkregen door opputten der klei uit de op te hoogen laagten. De grootste laagte werd ingezaaid met haver waaronder gras- en klaverzaadde andere laagten werden bezaaid alleen met gras en klaver daar de ophooging hiervan met het oog op den waterstand eerst in den voor zomer geschiedde. De weide het Voorsterland werd voor zoover noodig geëgaliseerd, terwijl een laagte op peil werd gebracht. De vergraven gedeelten werden daarna bezaaid met haver waaronder gras en klaver. Het weidje genaamd „het Z. O. deel der Oortjes" waarvan de kwaliteit zeer slecht was, werd gescheurd en na egalisatie met haver, waaronder gras en klaver bezaaid. De ontwatering der weilanden genaamd de „Droge Jan en de „Lentjes" die steeds onvoldoende was doordat deze gronden voor een groot deel te laag gelegen zijn om op natuurlijke wijze te ontwateren, werd belangrijk verbeterd doordat in vereeniging met den heer C. A. Reesin k een Amerikaansche wind- 49 motor werd geplaatst, waardoor overtollig water afgemalen kan worden. Deze gronden zullen hierdoor veel verbeteren. Onderhoud der Kribben. De kribwerken aan de Lage Waard werden op enkele plaatsen van nieuw beslagwerk en puinbestor- ting voorzien. Het kribwerk aan den zuidelijken oever van het Havenkanaal en de Helbergerbeek werd plaat selijk hersteld en hier en daar met twijg ingeboet. Aan de Berkel werden tegen het terrein Lenderink en tegen de batterij kribben gelegd om oeverafstroo- ming te voorkomen. Aan den N. W. hoek van het voormalige terrein in huur bij Lenderink werd een zinkstuk gelegd daar hier door den sterken stroom steeds afbrokkeling der oevers plaats vond. Het benoodigde hout werd voor het grootste gedeelte verkregen van langs de landerijen groeiend wilghout en voor een klein gedeelte bijgekocht. De puin werd deels verkregen van de stortplaats, doch grootendeels aan gekocht. Eigendommen en inrichtingen, bestemd voor den publieken dienst. Daartoe behooren 1 het gemeentehuis; 2. het kantorengebouw Lange Hofstraat no. 3, waarin gevestigd a. kantoor gemeentewerken

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 26