T2t, Bijlage V. 28 en beschimmelde nolemuscaat bevatte, hetgeen later een partij uitschot bleek te zijn, is proces-verbaal opgemaakt, omdat deze firma, zooals zij op de terecht zitting verklaarde, uitgemaakt wilde zien of dergelijke noot als maalnoot verkocht mocht worden. De kanton rechter veroordeelde haar tot 50 gulden boete of 20 dagen hechtenis en verbeurdverklaring van de kist maalnoot. De firma deelde mede, dat de noot wel slechter was, dan zij zelf dacht. In de slagerijen en vleeschwarenfabrieken werden specerijen en v.n. gemengde specerijen aangetroffen, die vervalscht of door minder juiste behandeling bedorven waren. Toevoeging van dodekop werd 4 maal geconstateerd en vervalsching met meel 3 maal. Van eene firma werd cayennepeper en kerrypoeder in fleschjes beschimmeld aangetroffen. Nadat hierop was gewezen, kon de fabrieksfout hersteld worden. De samenstelling van kerry en kokskruiden is wel zeer wisselvallig, vooral wat het percentage keukenzout en toevoeging van meel betreft. In 't geheel werden voor deze groep van waren 28 partijen in totaal 191.94 Kg. aan den handel ont trokken. Spijsoliën en Spijsvetten Totaal werden onderzocht 99 monsters. Verval sching van spijsoliën werd dit jaar niet geconstateerd. Wel waren 5 van de 00 onderzochte monsters ondeug delijk wegens te hoogen zuurgraad, waarschijnlijk tengevolge van slechte bereiding. Bijlage V. 29 De onderzochte monsters reuzel, rundvet en bak- en braadvet werden deugdelijk bevonden. Stropen, Suiker en Honig. Totaal werden onderzocht 260 monsters 2 monsters als huishoudstroop verkocht bleken keukenstroop te zijn, daar zij minder dan 30 suiker bevatten. De onderzochte monsters suiker voldeden aan de gestelde eischen. Van de 104 monsters vanillesuiker bevatten 22 mon sters minder dan 1 vanilline. Hoewel reeds een groote verbetering bij dit artikel is ingetreden, laat het vanillegehalte nog al eens te wenschen over. Van de 15 monsters snoepgoed waren er 3 beschim meld, terwijl 3 andere monsters zóó verontreinigd waren door stof en vuil, dat ze afgekeurd moesten worden en in overleg met den winkelier vernietigd zijn. De onderzochte monsters honig voldeden aan de gestelde eischen. Vleeschextracten en Bouillonblokjes. Van de 8 onderzochte monsters voldeed slechts 1 monster vleeschextract aan de gestelde eischen, terwijl 4 monsters bouillonblokjes hieraan niet voldeden. Vrijwel alle onderzochte monsters waren afkomstig van zeer oude partijen, die blijkbaar telkens weer hier en daar in 't verkeer worden gebracht. Afgekeurd werden in totaal 156 fleschjes vleeschextract en 400 stuks bouillon blokjes.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 262