Bijlage V. 6 Wegens overtreding van de Keuringsverordening werden 43 processen-verbaal opgemaakt, terwijl als voorloopige maatregel 123 schriftelijke en mondelinge waarschuwingen werden gegeven. Melk. In 1925 werden onderzocht: 4257 melkmonsters van melkverkoopers op straat en aan huis genomen; 200 ter opsporing van vervalschte melk; uierziek vee; laag vetgehalte; bij aflevering aan de fabrieken; 27 monsters z.g. gepasteuriseerd in de standpasteur; goed gewonnen melk; 69 gepasteuriseerde melk in flesschen; 34 room I ondermelk 636 karnemelk 17 karnemelkspap; 204 melk en melkproducten op verzoek 8 yoghurt. 6346 in totaal. melk, karnemelk of room voor de karne- melk-commissie. Voor de resultaten van het onderzoek der melk monsters wordt verwezen naar tabel no. IV. Het verkoopen van met water vervalschte melk werd nog meerdere malen geconstateerd, zoodal 13 maal Bijlage V. 7 proces-verbaal moest worden opgemaaktwegens vervalsching van melk met ondermelk werd 1 maal proces-verbaal opgemaakt en wegens ontrooming van en watertoevoeging aan melk 2 maal. Nadat de von nissen onherroepelijk waren geworden, werd daarvan steeds mededeeling gedaan aan het betrokken Gemeente bestuur met verzoek het vonnis te publiceeren. Melk van uierziek vee werd dit jaar wederom zeer veel aangetroffen ter opsporing van de uierzieke koeien werden 875 monsters melk onderzocht met het resul taat, dat bij 80 koeien uierziekte werd geconstateerd. De melk van deze koeien mocht zonder machtiging van dezen dienst niet in consumptie worden gebracht; overtredingen van dit verbod werden niet geconstateerd, daar in de meeste gevallen de koeien voor de slacht bank werden bestemd. Een enkele keer werden deze uierzieke koeien verkocht; het was in die gevallen niet mogelijk den nieuwen eigenaar op te sporen. De reinheidstoestand van de melk verbeterde wederom. Bevatten het vorige jaar 4.5 van de monsters te veel vuil, voor dit jaar was dit cijfer 3.9%. In werkelijk heid is dit cijfer voor de consumptiemelk nog veel beter, want onder die 3.9 zijn begrepen de monsters sterk verontreinigde melk, die aangetroffen werden onder de 347 monsters, genomen bij aflevering aan eenige fabrieken. In het afgeloopen jaar is deze dienst n.l. overgegaan tot het bemonsteren van de melk, die aan melkinrichtingen te Deventer door veehouders werd geleverd. De reinheidstoestand van deze melk bleek in 't algemeen minder te zijn dan die van con sumptiemelk, terwijl ook aflevering van melk van

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 251