44 In de zomermaanden is hel storten van vuil in de Varkensweide bezwaarlijk en wordt overtollig vuil ge stort in een gracht achter de Lunette Wambuis aan den Buitensingel. Ook hier wordt dit vuil direct met een laag grond bedekt. De stortplaatsen op den Gallileeënkamp en in de Hoven worden geregeld opgeruimd. De iepenlaan langs den Helbergerweg en een rij iepen op den achtersten Overmarsch, welke aangetast waren door de iepenziekte werden publiek verkocht en brachten respectievelijk f 8860,— en f 3511,50 op. Langs den Helbergerweg werden weer iepen geplant en in plaats van de rij iepen op den Overmarsch, die zeer ongunstig stond voor de Noordelijk gelegen tuin gronden, werd langs de Voorstondensche beek tegen de 1ste kloot Kijfsdijken een rij populieren geplant. Ook werden ruim 200 nieuwe populieren geplant langs de Tichelkuilen, Beugelwaard en Oortjes buiten dijks, meerendeels op plaatsen waar ze weinig schade kunnen aanrichten aan de weilanden. De populieren langs den Poldijk, langs de Helberger beek en ir, de Kijfsdijken werden gesnoeid. Op den Marsch, Overmarsch, Helbergen en in het Marschleger werden verschillende doornenhagen uit gehakt en opnieuw ingebonden. Dit werk geschiedt meest bij vorst, sneeuw of wanneer bij hoogen water stand grondwerk niet mogelijk is. Het opgraven van slooten en greppels in de hooi landen vond geregeld plaats evenals het opgraven der slooten in de verpachte weilanden. Voor schoonmaken der greppels wordt veel gebruik gemaakt van degreppel- 45 ploeg, de kleinere greppels worden meestal met de schop schoongemaakt. De greppels in de verpachte weiden moeten door de pachters worden schoon gemaakt en worden 1 maal per jaar van gemeentewege geschouwd. Vele j^achters zien nog steeds het groote belang van goed onderhoud der greppels niet in. De afrasteringen langs Helbergen, de Varkensweide, Weezenrooi, Arme Weezenweide, Beugelwaard en Kerk hofje werden goed onderhouden en gedeeltelijk ver nieuwd. Ook langs den Smeerkamp werd een nieuwe afrastering geplaatst. Voor de afrastering wordt meer en meer gebruik gemaakt van betonpalen. Deze worden door het vaste personeel gemaakt op regendagen, wanneer buiten niet gewerkt kan worden Ook de bestaande houten grenspalen tusschen de bouwland peiceelen worden de laatste jaren geleidelijk vervangen door genommerde betonnen palen, die even eens door het vaste personeel worden gemaakt op regendagen. Op de Laarmansheuvel werden 30 volkstuintjes niet weer aangevraagd en aangezien deze grond ook feitelijk te zwaar is voor volkstuintjes of bouwland werd ze in 1925 ingezaaid met haver waaronder gras- en klaverzaad. Op den Gasthuiskamp aan den Deventerweg werd het ingehouden bouwland bestemd voor volkstuintjes en werden 45 tuintjes reeds uitgegeven, welke f 215, opbrachten. Nog ongeveer 40 are werd met haver beteeld en bracht f 70,— op. In 1926 zal het heele

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 24