Bijlage U. 6 HOOFDSTUK IV. Districtsarbeidsbeurs. Door de districtsarbeidsbeurs werden in 1925, voor het verkrijgen of behouden van buitenlandsche werk krachten, afgegeven 95 pasverklaringen voor samen 183 personen en wel: Voor de gemeente Aalten 3 personen Brummen 1 Eibergen 1 Groen lo 2 Lichtenvoorde 3 Winterswijk 170 Zutphen 3 Hiervan waren 163 verklaringen voor grensverkeer en 154 voor vrouwen en meisjes. Zooals uit staat 4 blijkt heeft de bemiddeling voor de gemeenten in het district nog weinig resultaat opgeleverd; het betrekkelijk groot aantal ingekomen aanvragen had, voor een groot deel, het verkrijgen van pasverklaringen ten doel. Hoe weinig behoefte of in deze streek bestaat aan arbeidsbemiddeling kan blijken uit de bemiddelings- cijfers voor Borculo. In deze gemeente toch, zijn tengevolge van de stormramp, zeer veel arbeiders noodig geweest, maar geen enkele aanvraag is ingekomen. Het aanbod was zoo groot dat aanvraag bij de beurs in het geheel niet noodig was. Herhaalde pogingen om de bemiddeling daar ter Bijlage U. 7 plaatse in handen te krijgen zijn aangewend door den directeur van den Rijksdienst, den directeur van het district en den plaatselijken correspondent, echter zonder resultaat en dit nog wel terwijl de correspon dent gemeente-architect van Borculo is. Met de correspondenten in het district werd in het dienstjaar geen vergadering gehouden. De opgaven voor een behoorlijke functioneering van de bemiddeling kwamen lang niet volledig en op tijd in Van de correspondenten in de gemeenten: Hum- melo en Keppel, Ruurlo, Steenderen en Zelhetn kwam geen enkele opgaaf in. Omtrent de geringe bemiddeling in het district gelden nog steeds de opmerkingen in vorige verslagen gemaakt. Aan het eind van het dienstjaar waren de volgende correspondenten in functie: A. de Boer Ambt. gemeentesecr. G. ten Raa Gemeentearchitect. G.C. van Deventer Boekhandelaar. Mej. Samsou Ambt. gemeentesecr. J. J. A. van de Riet Gemeentesecretaris. L. J. C. Gijsbers Ambt. gemeentesecr. H. J. van Holten J. v. d. Mosselaar Fabrieksarbeider. G. FI. Wargerink Ambt. gemeentesecr. F. Smit Burgemeester. F. Bergsma Ambt. gemeentesecr. H. Egthuizen Gep. veldwachter. E. Buddeke Boekhouder. L. K. Wieringa Ambt. gemeentesecr. Aalten Borculo Brummen Eibergen Groenlo Hengelo (G.) Hummelo/Kepp. Lichtenvoorde Ruurlo Steenderen Vorden Warns veld Winterswijk Zeihem

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 242