Bijlage U. 2 Door de Commissie werd éénmaal vergadering gehouden voor vaststelling van het verslag en de be grooting van kosten. De vergadering van de Vereeniging van Nederlandsche Arbeidsbeurzen, in Juli te Arnhem gehouden, werd bijgewoond door het commissielid, den heer Van Bruggen, en door den directeur. Een poging, in deze vergadering gedaan, om de volgende jaarvergadering in Zutphen te doen houden, had geen succes; Maastricht werd hiervoor aangewezen. De arbeidsbeurs bleef aangesloten als lid van de genoemde vereeniging. HOOFDSTUK II. Gebouw, openstelling, personeel en werkwijze. De arbeidsbeurs bleef gevestigd in perceel Kolen- straat no. 18, waarvan de gebreken in vorige verslagen zijn omschreven. In de uren van openstelling kwam officiéél geen verandering, maar voor het helpen van vreemdelingen en werkgevers werd de beurs, boven de bepaalde uren, ook opengesteld tusschen 2 en 3 uur des middags, behalve op den Zaterdagmiddag. Het personeel bleef bestaan uit den directeur en een klerk in lossen dienst. De arbeidsbeurs bleef belast met de werkzaamheden van de werkloosheidsverzekering. Bijlage U. 3 Gedurende het geheele jaar werden wederom de werkloozen die in de werkverschaffing geplaatst konden worden, aangewezen door den secretaris van het Burgerlijk Armbestuur, evenals inde vier laatste maanden van het vorig jaar, zie verslag 1924. Niet alleen verschillende takken van gemeentedienst maar ook veel particulieren bleven voortgaan om losse arbeiders te betrekken van de werkverschaffing, buiten de beurs om. HOOFDSTUK lil. Verrichtingen van de Arbeidsbeurs. Gedurende het verslagjaar kwamen in: 1174 aanbiedingen, waarvan 218 werden geplaatst; 271 aanvragen, waarvan 191 werden voldaan. Het vorig jaar waren deze cijfers respectievelijk: 1260, 250, 300 en 223. De hierbij gevoegde staten no. 1, 2, 3 en 4 geven een gedetailleerd overzicht van de bemiddeling in alle onderdeden. Het terugloopen van het aantal plaatsingen en aan vragen kan worden verklaard door dat niet alleen verschillende takken van gemeentedienst maar ook veel particulieren, hun losse werkkrachten betrokken van de werkverschaffing en niet aan de beurs kwamen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 240