Bijlage. S. 32 torens waren voor een groot deel totaal vernield, boomen en telephoonpalen om gewaaid of afgeknapt. Direct werd begonnen met het afzagen van boomen, doorknippen van electr. draden, opvijzelen en omleggen van ijzeren traliepalen en lichtmasten, zoodat op die wijze na een langen en zwaren arbeid de wegen voor het verkeer voor een groot deel vrij kwamen. Ook werd de hulp gevraagd voor het opruimen van ijzeren masten en draden op de trambaan naar Barchem. Te 9 uur in den voormiddag van 11 Aug. '25 was alles zoover, dat het verkeer van weg, spoor en tram, zij het dan nog gebrekkig, voortgang kon hebben. En hiermede was de taak der brandweer geëindigd. Bijlage T. VERSLAG over het GEMEENTE-ARCHIEF in 1925. In mijn verslag over 1924 heb ik U over de water schade ingelicht, welke ons archief toen geleden heeft, en de wijze, waarop die tot de kleinst mogelijke pro porties is teruggebracht. Ik heb een begin kunnen maken om de verzame lingen weer op orde te brengen, waarbij ik veel hulp van den heer dr. Me ins ma mocht ondervinden. Gebruik van het archief. Dit jaar werd zeer veel gebruik van het archief gemaakt. Sommigen kwamen zelf om het te raadplegen, anderen verzochten mij per brief inlichtingen. Ik heb steeds getracht die inlichtingen zoo ruimschoots moge lijk naar mijn beste weten te geven. Een paar personen kregen boeken en handschriften uit openbare verzamelingen naar hier gezonden onder voorwaarde die onder mijn toezicht ter gemeente secretarie te raadplegen. Enkele stukken uit ons archief stuurde ik op verzoek naar archieven elders in bruikleen. Aanwinsten. Onder de aanwinsten komen voor: 1. Koopacte op perkament van 18 Mei 1790 Geschenk van den heer A. H. Geers te Am sterdam.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 237