BRANDWEER ZUTPHEN. Bijlage S. 30 Alarmoefening. Deze had eenmaal plaats, 1 w. op 5 Oct. 1925. Verder werd eiken Maandag de motorspuit beproefd onder toezicht van den Commandant of den Onder- Commandant en den Opperbrandmeester A.A L.Tappers. Branden. Er hebben in 1925 plaats gehad: 22 schoorsteenbranden. 5 binnenbranden (kleine). 4 buitengewone branden. De binnenbranden kwamen voor: 1 in school O aan den Tadamasingel. 1 in perceel Beekstr. 17. 1 in perceel Kreynckstr. 2. 1 in het Luxor theater. 1 in perceel Kattenhavenstraat 3. De buitengewone branden waren 1 automobielbrand vóór de garage van de firma Hui- zinga, 's Gravenhof. 1 aan de Noorderhaven (vuilnisbrand). 1 op het Galilée (vuilnisbrand). 1 a/d Tadamasingel (stortplaats). Loosalarm kwam eenmaal voor, t.w. op 9 Juni 1925. De Brandraad: A. WILBRENNINCK, Voorzitter. VAN SANTEN, Secretaris. Zutphen, April 1926. Bijlage S. 31 Verleende hulp in 1925 aan omliggende gemeenten: 2 Februari aan de gemeente Brummen, ter gelegen heid van een uitslaanden brand in eene boerderij onder de buurtschap Tonden. 16 Februari aan de gemeente Gorssel, ter gelegenheid van een schoorsteenbrand in villa „Mastler" onder Eefde, bewoond door den Burge meester dier gemeente. 8 April aan de gemeente Brummen, ter gelegenheid van een uitslaanden brand in een woon huis in de kom dier gemeente. 10/11 Aug. aan de gemeente Borculo, ter gelegenheid van de aldaar op den avond van 10 Aug. 1925 door een cycloon aangerichte ver woesting. Deze hulp had plaats op verzoek. Uitgerukt werd des nachts te 12.35 met auto tractor, motorspuit, reddings- en blusch- materiaal. De bemanning bestond uit den commandant, den onder-commandant, den opper-brandmeester Tappers, den brand meester Van Gulik en de manschappen Kappert, Laar, Muller en Steeman. Na veel moeite tengevolge van de ver sperring der wegen door omgevallen hoo rnen eindelijk ter plaatse aangekomen, bleek het te zijn een bijna algeheelc verwoesting van het kleine stadje. Huizen, scholen en

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 236