Bijlage S. 22 Reglementen. Gedurende liet jaar 1925 werden in de brandweer reglementen geen wijzigingen gebracht. Hoofdpost. Deze is geplaatst in het centrum der stad. Telephoon- nummer 396. In de raadsvergadering van November 1925 werd aan Burgemeester en Wethouders voor de ver bouwing van den Hoofdposteen crediet van f 7000,— verleend. Die verbouwing heeft in dier voege plaats, dat het voorpleinfje bij de hal wordt getrokken en daarboven een woning voor één vasten brandwacht ingericht. Slangenwagengebouwtjes. De zorg voor hun onderhoud berust bij „Gemeente werken". Het nieuwe slangenwagengebouwtje in de Zerbold- straat werd 1 Mei 1925 in gebruik genomen. Materiëel. Het materiëel wordt met zorg onderhouden. De geheele inventaris bestond einde 1925 uit: 1 Auto-Truck; 1 motorspuit, compleet uitgerust, met 250 M slang; 1 rijdende mechanische ladder, van 14 M. hoogte, met bijbehooren 1 materiaal-wagen met gereedschap Bijlage S. 23 1 transport-rijwiel 2 zware brandladders 1 stokladder 3 eenhakige haakladders; 3 steekladders 1 rookmasker 1 koperen pyrene 1 wagen, waarin rookmasker en verbandmiddelen voor eerste hulp bij ongelukken 8 slangenwagens, compleet uitgerust voor het gebruik op de waterleiding elk met ongeveer 200 M. slang; 7 handbrandspuiten, waarvan 2 in de Hoven, 1 op het Broederenkerkplein, 1 op de Nieuwstad, 1 aan de Raadhuissteeg en 2 in den Hoofdpost. In de Raadsvergadering van Nov. 1925 werd beslo ten tot het aanschaffen van een automobiel-brandspuit. Het daarvoor toegestane crediet bedroeg f 6000,—. Brandkranen en pijpwellen. Voor het blusscliingswerk is de brandweer ten oosten van den ljssel hoofdzakelijk aangewezen op de brandkranen, welke zijn aangebracht op de gemeente waterleiding. In „de Hoven", het gedeelte der gemeente, gelegen ten westen van den ljssel, waar geen waterleiding- aanwezig is, wordt nog gebruik gemaakt van pijpwellen. Blijkens schrijven d.d. 30 December 1920 van Burge meester en Wethouders is de zorg voor het gangbaar en bij sneeuw zichtbaar blijven van de brandkraan- deksels opgedragen aan Gemeente-werken, en het

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 232