Bijlage S. 8 een half uur worden gerekend en gedeelten van uren boven een half uur voor een geheel uur. De betaling is voor rekening van den eigenaar of gebruiker der lokaliteit. Preventief Toezicht. De toestand in de te dezer stede aanwezige gebouwen, fabrieken, werkplaatsen en andere inrichtingen is over het algemeen van dien aard, dat het houden van een geregeld toezicht op het brandgevaar aldaar zeer noodig is. De Brandraad heeft sedert 15 Augustus 1920 met dat toezicht belast den opperbrandmeester B. O. Landeweert, van beroep timmerman, wonende Buitensingel 102, tegen eene vergoeding berekend naar f 250,— per jaar. Tevens werd Landeweert tegelijkertijd benoemd tot onbezoldigd gemeente-veldwachter. De volgende gebouwen, werkplaatsen enz. werden in 1925 geinspecteerd Gebouwen, enz. Bevindingen met zoo noodig daaraan gegeven gevolgen. Sint Wai- burgstoren. De aldaar aanwezige brandbluschniiddelen voldeden niet meer aan de nocdige eischen. Aan het college van Kerkvoogden der Nederd. Herv. gemeente werd voorgesteld in den toren te doen aanbrengen een stijgbuis, aan gesloten of op een eigen mechanische pomp* inrichiing öf op een motor. Bijlage S. 9 Oebouwen, Bevindingen met zoo noodig daaraan enz. gegeven gevolgen. Dienovereenkomstig werd besloten. De toren bleek geregeld te worden schoon gemaakt. Nieuwstads- toren. Bioscopen „Luxor" en „Odéon". Schouwburg- Deze bleek geregeld schoongemaakt te worden. De exploitanten voldeden steeds aan de voorwaarden, in het belang van de veilig heid gesteld. Het kwam een enkele maal voor, dat ge durende eene voorstelling de nooduitgangen door losse stoelen, enz. versperd waren. Verzocht is zulks in den vervolge te voorkomen. Perceel Slechte aanmetseling van den schoorsteen Heeckeren- ter plaatse van den spouw, laan 4. Verbeterd. Perceel Ou- dewand 22. (benedenwo ning). 23 woningen in de Hoven. Kachel in de serre te dicht bij het schot- werk geplaatst en de uitmonding der pijp te laag. Hierin overeenkomstig aanwijzing de ge- wenschte verbetering gebracht. Stroo en hooi te dicht opgestapeld bij den schoorsteen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 225