Bijlage P. 4 wijze mef hein heeft samengewerkt en zijn oordeel steeds op prijs stelde. Op verzoek van het Nufsbestuur werd het maandblad Volksontwikkeling aangeschaft. Het Bestuur werd verblijd met een gift voor boeken ter waarde van f 250,— van de Vereeniging Hicjacet Robur. De rekeningen met opgave van de titels der aangekochte werken werden aan de vereeniging inge zonden. In de boeken staat vermeld: geschenk der Vereeniging Hic jacef Robur. De Ontwikkelingsfederatie zond haar jaarverslag in. Er werden verscheiden lezingen gehouden, waarover in de Leeszaal lectuur te vinden was en waaraan ver scheiden sprekers hun toehoorders herinnerden. Ook gaven enkele sprekers titels op van in de Leeszaal over hun onderwerp ontbrekende werken. Boeken, betrekking hebbend op de verschillende lezingen werden eenigen tijd tentoongesteld, ter inzage van de bezoekers. Een tentoonstelling van oude en nieuwe uitgaven van Shakespeare had heel veel succes; eenige leden hadden zelf ook boeken ingezonden. Naar aanleiding van een lezing door Felix Timmermans over Breughel, werden reproducties naar diens schilderijen neergelegd. Zaal IV van de Leeszaal werd voor eenige vergade ringen van de Federatie afgestaan. De Propaganda Commissie schrijft in haar jaarverslag zeei tevreden te zijn over het herdrukken van den Catalogus. De commissie is samengesteld uit Dr. H. T. de Graaf, Mr. B. G. Wildervanck de Blécourt en Dr. J. H. F. Bloemers. Tot leedwezen van het Bestuur moest de Directrice in het begin van het jaar een operatie ondergaan, 11a Bijlage P. 5 eenige weken kwam zij echter hersteld terug om weer met ijver en nauwgezetheid haar taak te hervatten. Gedurende haar afwezigheid werd haar plaats vervuld door Mejuffrouw T. de Liefde, die inmiddels als assistente was aangesteld. Door haar goede zorg kwam er niet de minste stagnatie in de loop van de zaken. Mevrouw N. Rövekamp nam als gewoonlijk den avonddienst met groote plichtsbetrachting waar. Me juffrouw E. Franchimont en Mejuffrouw C. Brants verlieten als volontaires de Leeszaal om elders haar verdere opleiding te ontvangen. Daarna werden als volontaires aangenomen Mejuffrouw C. Pip pen ghegen en Mejuffrouw J. Huisman. BESTUUR. Herkozen werden Jotikvrouwe C. Engelen, de Heer Mr. B. G. Wildervanck de Blécourt en deHeerG.J. Stoop. Voor den Heer F. Deurvorst, die uit het Bestuur trad, werd gekozen de Heer L. A. Fiévez. LEDEN. Het aantal leden bedroeg op 31 Dec. 1921 1051 (126 Nutslezers) 1922 1032 (116 1923 912 92 1924 934 S6 1925 993 85

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 213