Bijlage P. 2 de Rijksregeling der pensioenen, hoe gewensclit ook, voor het personeel in werking is gekomen, waardoor de Leeszaal een vast aandeel in het pensioen moet bekostigen, wil de Rijkssubsidie behouden blijven. Dit is een finantieele tegenslag, die niet dan met het grootste beleid door den Penningmeester in de Be grooting kan worden verwerkt. Volgens de opgave blijkt, dat het ledenaantal is gestegen en dat het romanlectuur is gedaald. Het laatste toont aan, dat er meer wetenschappelijke werken in omloop zijn geweest; een zachte aandrang van de Directrice in deze goede richting zal hiertoe wel hebben bijgedragen. Nu de boekenschat gestadig groeit begint de ruimte in de kasten weg te slinken. Het Bestuur hoopt op den duur een bevredigende oplossing te vinden om de boeken op te bergen, zonder te veel ruimte voor de lezers op te offeren. Reeds dit jaar is er eenige verandering in de plaatsing van liet meubilair gemaakt ten bate van de uitleenings- en werkkamer. Met de schoonmaak werden weer alle boeken met den stofzuiger behandeld. De Kinderbibliotheek prijkt ook met een nieuwen Catalogus in een vroolijk rood omslagje; de prijs van 25 cent is zeker niet te hoog gesteld. Mejuffrouw J. Suringar zorgde weer voor de uitleening, haar be- langelooze hulp wordt door het Bestuur steeds zeer op prijs gesteld. Kinderboeken zullen als altijd gaarne ten geschenke worden ontvangen; ook andere goede boeken zijn welkom. Hen, die in het verloopen jaar boekwerken zonden of bloemen gaven, zegt het Bestuur bij dezen dank. Bijlage P. 3 In de Alg. Vergadering op 31 Maart werd een wijz-iging van art. 7 Huish. Regl. aangenomen. De convocatie voor de Alg. Vergadering zal voortaan per advertentie geschieden; Rekening en Begrooting zullen op de Leeszaal ter inzage liggen. Het Bestuur bezocht de Correspondentschappen Steenderen en Lochem. In het eerste was zoo weinig leven en de vooruitzichten waren zoo weinig gunstig, dat aan den Prov. Bond werd gevraagd dit Corr. schap op te heffen met 1 Jan. 1926, hetgeen werd goedgekeurd. Het Corr. sch. stond onder directie van den Heer J. H A. Hansen, wiens pogingen om het tot meerderen bloei te brengen door het Bestuur zeer gewaardeerd worden. Het Corr. sch. werd opgeheven met 20 leden, die 668 banden te leen ontvingen. In Lochem is de toestand zeer bevredigend; ook daar zag men verlangend uit naar den nieuwen Catalogus. Het Corr. sch. onder directie van den Heer H. C. Postel telt 135 leden, uitgeleend werden 2756 banden. Er werden voorbereidselen gemaakt voor het stichten van een Corr. schap Vorden. Met het Nut werd een nieuwe overeenkomst aan gegaan, daar de 5 jaar van proef tot samenwerking waren afgeloopen. De Leeszaal zal nu een jaarlijksche subsidie van f 150,— ontvangen; de jaarlijksche con tributie van f 20,werd echter ingetrokken. De nieuwe regeling wordt door het Bestuur van de Leeszaal zeer gewaardeerd. In 1926 waren er 85 Nutslezers met 45 kinderkaarten. Het door het Nut toegevoegde Bestuurs lid de heer B. H. d' Au zon nam ontslag uit het Leeszaalbestuur, dat steeds op de meest aangename

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 212