Bijlage Na. 28 oven roestvrij te maken, tweemaal met lijvige loodmenie te verven, waarna het geheel met alumit werd over- gestreken. Het voedingspompje van den stoomketel, dienende tot toevoer van water naar den ketel, werd door een nieuwe dubbelwerkende duplexpomp vervangen. Het door de Inspectie van het Stoomwezen ingestelde onderzoek naar den inwendigen toestand van den stoomketel leverde geen bezwaren op. Materiëel. Het materiëel verkeert in goeden toestand. Het be staat wat de voornaamste voorwerpen betreft uit: 2 vierwielige rijtuigen voor het vervoer van besmette en ontsmette goederen, 1 transportdriewieler voor het vervoer van woning ontsmettingsmiddelen, 1 rijtuig voor het vervoer van zieken, 1 lijkwagen, 2 Torren's desinfectors, 1 Fliige-apparaat, 1 ammoniakverdamper, 5 aesculaaplampen, 1 groote sproeier, 2 kleine sproeiers, en verder uit kisten, kleeding, uitrusting enz. Het vervoer van zieken geschiedt met het daarvoor bestemde rijtuig, of met een daartoe speciaal ingerichte ziekentransportauto van het Oude en Nieuwe Gasthuis. Telkenmale na gebruik worden deze vervoermiddelen grondig ontsmet. Bijlage Na. 29 Overzicht der werkzaamheden. Het getal aangegeven gevallen van besmettelijke ziekten, die in de Wet van 4 December 1872 worden genoemd: bedroeg: Febris typhoïdea 8 Diphtheritis 11 Roodvonk 31 terwijl ingevolge plaatselijke verordening aangifte werd gedaan van 39 mazelen gevallen. Zoodra een geval van besmettelijke ziekte wordt gemeld, worden de noodige maatregelen getroffen die gewoonlijk hierin bestaan: Het aanbrengen van het kenteeken in de wet bedoeld het plaatsen van een extra privaat- of vuilniston; het meenemen van vloerkleeden en matten om afzon derlijk gereinigd te worden; het verstrekken van creoline, enz. en het uitreiken van een geschrift bevattende de maat regelen in acht te nemen bij het verplegen van zieken. Voortdurend wordt getracht zooveel mogelijk hulp te verleenen gedurende het ziektegeval, door tusschen- tijdsche ontsmetting van privaat en dergelijke. In den loop van het jaar hadden de navolgende ontsmettingen plaats binnen de gemeente.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 202