Bijlage N. 18 nagezien en werken goed. De Listermotor echter is oud en versleten en zal wanneer niet binnen ecnige jaren tot aanschaffing van een auto-beertender (zelf vuiler) wordt overgegaan, vernieuwd moeten worden. De Listermotor dient tot het vullen van bakken met voor aflevering verkochte beer, de Deutzmotor tot het pneumatisch ledigen van beerputten bij particulieren. Voor deze wijze van beerputlediging is de gemeente in de toekomst aangewezen op de aanschaffing van een autofaecaliënwagen met een nuttigen inhoud van 3 M3. Waar het voordeel van een in alle opzichten door gevoerde autotractie voor een gemeente als Zutphen zeer twijfelachtig is, en het voorzichtig zal zijn dat hieromtrent eerst de in andere plaatsen verkregen resul taten worden afgewacht, moet hierbij vermeld worden dat naast een mogelijke invoering van autotractie voor het ophalen van privaattonnen en huisvuil, paarden- tractie zal moeten blijven bestaan voor de stadswijken met voor autotractie te nauwe straten. Spoedige aan schaffing van een auto-sproeiwagen en van een auto faecaliënwagen blijft voor Zutphen gewenscht. Op last van den keuringsveearts werden 37 koeien, 7 kalveren, 3 paarden en 4 varkens vernietigd en deze begraven op het daarvoor aangewezen terrein achter de mestbergplaats, zijnde dit terrein een gedeelte van de Linie van Hooff. De bij de wet van 17 Nov. 1921, Stsbl. no. 1190 art. ól vastgestelden termijn van 5 jaar, binnen welken termijn wordt bepaald dat al het afgekeurde vleesch in een destructor moet worden onbruikbaar gemaakt, Bijlage N 19 werd bij besluit van 28 Mei 1925 verlengd tot 10 jaar. (1 Juni 1932). Verder werden op verzoek van particulieren of in gevolge art. 9 van de verordening op het heffen van een belasting op honden (gemeenteblad no. 16 van 1925) 150 honden en 07 katten in het asphyxiatie- toestel (gaskist) afgemaakt, tegen 166 honden en 51 katten in 1924 Van honden uit buitengemeenten wordt voor het afmaken f 0.50 in rekening gebracht, terwijl voor het ophalen van honden of katten binnen de gemeente f 0,75 wordt berekend. Op het terrein van de mestbergplaats, langs de binnen gracht en op diverse plaatsen werd rattenserum (ratten pest) geplaatst. Het resultaat hiervan was op het terrein van de mestbergplaats het best te controleeren en heeft daar ter plaatse uitstekend voldaan. Bij het verzetten van balen papier werden op een plaats 20 doode ratten gevonden. Ofschoon de baten van den mestverkoop f 300, minder bedroegen dan in 1924, waren de totaal in komsten gemaakt voor mest en afvalstoffen, als papier, botten, lompen, enz. in totaal f 1723,38 hooger en bedroegen f 15772,63.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 197