Bijlage N. 16 Dienst op de mestplaats. In dezen dienst kwam geen verandering. Het over tollige stadsvuil wordt gestort in een gracht achter de voormalige marechausseekazerne aan den Buitensingel. Het zomervuil wordt voor compostbereiding op de mestplaats in voorraad opgeslagen. De hieruit gesor teerde, waardelooze, onverteerbare bestanddeelen wor den gestort in een daarvoor aangewezen oude ber- keltak in de Varkensweide. Dit storten van vuil ge schiedt in overleg met den hoofdopzichter van landerijen. Het straatriool voor de werkplaatsen en den paarden stal op de mestplaats moest over een lengte van 35 M1 worden opgegraven en schoongemaakt. Dit riool dat thans uitloopt in het doode eind gracht achter het opzichterskantoor, kon niet behoorlijk meer afwateren. Gewenscht is het dat dit riool wordt om gelegd naar de gracht achter de mestplaats. Deze gracht wordt geregeld met berkelwater doorgespoeld. Is eenmaal het riool omgelegd, dan heeft de slenk tus- schen de mestbergplaats en het bouwland aan den Buitensingel geen reden van bestaan meer, en kan door aanstorting hiervan een oppervlakte van pirn. 1000M-. aan het naastgelegen bouwland worden toegevoegd. Niet alleen verbetering van de uitwatering van het riool of grondaanwinning, maar ook het hebben van een stortplaats gedurende de eerste twee jaar in de onmiddellijke nabijheid van de mestplaats, vraagt om deze aanvulling. Het dak met goten van de smederij verkeert in bouwvalligen toestand Het ligt in de bedoeling in 1926 Bijlage N. 17 dit dak te vervangen door een ruim overstekende af dekking met gegolfde eternietplaten, waardoor op de minst kostbare wijze in dezen onhoudbaren toestand zal zijn voorzien. Voor spant- en gordingwerk kan het hout van de aanwezige bekapping gebezigd worden. In den paardenstal werd tot behoud van het stroobed de afwatering van de standplaatsen der paarden ver beterd. Ook werden, op twee na, de lantierboomen tusschen de standplaatsen onderling, vervangen door houten schotten. Waar eertijds slechts één ruif voor iedere twee paarden beschikbaar was, heeft thans ieder paard een ruif Deze ruiven en de hiervoor genoemde schotten tusschen de standplaatsen der paarden, werden uit de voormalige cavallerie kazerne gebroken. De bij den paardenstal aanwezige ziekenstal diende veeltijds tot opslagplaats van haver en kon hierdoor niet voldoen aan zijn bestemming. Een gedeelte van de groote timmerloods is thans tot haverbewaarplaats ingelicht. Hiertoe werd een betonnen ruimte gestampt met schuin oploopenden vloer. Deze bergplaats in een bestaand gebouw is kurkdroog, terwijl bovendien door de ligging van den vloer bij liet ontleenen van haver aan deze bewaarplaats, al de voorraad in beweging komt, en dus geregeld verzet wordt. Het voordeel van deze nieuwe bewaarplaats is, dat geen urinelucht op de haver kan slaan, dat de haver muisvrij en goed droog wordt opgeslagen en de ziekenstal thans aan de bestemming kan voldoen. De nieuwe haverbak heeft een inhoud tot berging van ruim 4000 K G. haver. De beide aanwezige benzinemotoren, een 2l/2 P-K. Lister en een 4 P.K. Deutzmotor, werden vakkundig

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 196