Bijlage N. 14 Putscheppen. Aan dezen dienst werd noodgedrongen bijzonder veel zorg besteed. Het komt toch zooveel voor dat de straatputten worden aangewend tot drekbakken. Aschbakken, modder en andere ongerechtigheden worden hierin door particulieren gedeponeerd. Met uitzondering van deze putten werd over het alge meen weinig last ondervonden van verstopte straat- putten. Intusschen was het vele zanden bij gladheid van straten zeer goed aan den te verwijderen inhoud van de putten merkbaar. In vorige verslagen is steeds vermeld dat er naar gestreefd werd het putscheppen bij particulieren zooveel mogelijk te doen verminderen. Thans kan meegedeeld worden dat dit putscheppen bij den gewonen wijkgang voor het ledigen der straatputten ingevoegd is, en dus het bezwaar dat hiervoor een afzonderlijke modder- wagen moest worden rondgestuurd, is komen te ver vallen. Deze maatregel kon worden genomen door de weekputten te laten vervallen en ze in de veertien- daagsche putschepdienst op te nemen. Aan het putscheppen werden 2705 paarde-uren be steed, terwijl aan werkuren van het personeel 2888 werden geboekt. Dit meerder aantal uren aan personeel wordt toegelicht door de mededeeling dat in sommige gevallen met een niodderwagen twee putscheppers worden meegezonden. De baten uit het putscheppen voor particulieren voortvloeiende hebben bedragen f 517,25. Ophalen van slachtafval. Bij 38 verschillende slachters, het keuringsgebouw Bijlage N. 15 en van de vischmarkt werd in totaal 2126 maal het slachtafval opgehaald, en werden schoone vaten ge plaatst. Dit ophalen geschiedt in afsluitbare gegal vaniseerd ijzeren vaten. Ofschoon het in allen deele billijk schijnt dat door een particulier voor de hem in zijn bedrijf verleende hulp de daarvoor gemaakte kosten aan de gemeente worden gerestitueerd, bestaan tegen het wijzigen van het daaromtrent in art. 8 van gemeenteblad no. 166 van 1906 bepaalde in de gegeven omstandigheden blijkbaar bezwaren. (Oprichten abattoir). Aan het ophalen van slachtafval werden 1459 man uren en 915 paarde-uren besteed. Openbare urinoirs en privaten. Dagelijks, ook op Zon- en feestdagen, worden de 18 in deze gemeente aanwezige openbare urinoirs en de 2 privaten schoongemaakt. Het reukeloos houden van deze inrichtingen is zonder waterspoeling ondoen lijk, ofschoon waterspoeling ook weer bijzondere be zwaren meebrengt. Hier wordt herinnerd aan het stuk vriezen van leidingen, of aan het verstoppen van de afvoerleidingen, waardoor ook ongewenschte toestanden ontstaan. Aan den dienst van gemeentereiniging werd opge dragen het dagelijksch schoonhouden van het tweede urinoir in de R. C. Kerksteeg, als ook het schoon houden van den paardenstal en de privaatinrichting in het woonwagenkamp in de Hoven.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 195