Bijlage M. 4 toeneming voor Licht moet worden toegeschreven aan liet feit, dat een aantal abonnements-verbruikers op deze categorie overging wegensovernemingderinstallatie. Het verbruik voor „Kracht" verminderde ten opzichte van het vorige jaar met 8,749 K.W.U. of ruim 9 Deze vermindering moet uitsluitend worden toege schreven aan het feit, dat verschillende verbruikers overgingen naar de categorie grootverbruikers of vei- bruikers volgens dubbeltarief. De toeneming van het verbruik voor Licht en Kracht over één meter, waaronder dan ook de grootverbrui kers zijn gerangschikt, is dan ook niet uitsluitend een gevolg van uitbreiding of méér verbruik van bestaande afnemers, doch komt voor een deel op rekening van bovengenoemde verbruikers, hoewel vergeleken bij de totale toeneming van het verbruik voor Licht en Kracht, dit deel niet belangrijk is. In totaal werden over 1925 méér afgenomen 65,569 K.W.U., of ongeveer 8,6 welke toeneming voor een niet gering deel of bijna uitsluitend te danken is aan die grootverbruikers wier bedrijven het vorige jaar nog slechts ten deele werkten, omdat zij nog niet geheel gereed waren. Het verbruik van de overige verbruikers in deze categorie bleef ongeveer gelijk, behalve één, waarvan liet verbruik over de laatste maanden sterk verminderde en die dan ook aan het einde van het jaar de overeenkomst heeft opgezegd, wegens opheffing van het bedrijf. De stroom-afgifte aan abonnements-installaties liep terug van 80,370 K.W.U. over 1924 tot 77,260 K.W.U., een vermindering dus van 3,110 K.W.U. of ongeveer 3,8 Zooals boven reeds werd opgemerkt is dit een Bijlage M. 5 gevolg van het overnemen der installaties in eigendom, waardoor dit verbruik onder „Licht" werd opgenomen. Het aantal aansluitingen steeg met 215 stuks, waar van 195 voor „Licht", 1 voor „Kracht" en 19 voor „Licht en Kracht". Het aantal abonnements-installaties liep terug met 30 stuks. De vermeerdering van het aantal geplaatste motoren bedroeg 32 stuks, terwijl het totaal vermogen terug ging met ongeveer 10 P.K. Dat het vermogen terug liep, terwijl liet aantal motoren vermeerderde is, zooals boven reeds gezegd, een gevolg van het opzeggen van één grootverbruiker met een klein aantal motoren van groote capaciteit De uitbreiding van het kabelnet op liet terrein Wen- sinck werd voltooid en de nieuwe transformatorruimte in de Borrostraat in gebruik genomen. Hierin werd een transformator geplaatst van 30 K.V.A., waardoor groote verbetering werd verkregen voor het, in korten tijd zoo sterk uitgebreide stadsdeel ten Oosten van den Deventerweg. Bovendien werd de verdeelkast, waarvan de plaatsing in het vorige jaar was uitgesteld wegens gewijzigde plannen, thans geplaatst aan den Praebsterkamp bij de Hemonystraat. De totale transformatorencapaciteit steeg met 100 K.V.A., waarvan 40 K.V A. wegens vervanging van een 60 K.V.A.door eenlOO K.V.A.in de hoogspanningsruimte van het Pompstation der Oem. Waterleiding. Voorts werd een 60 K.V.A. transformator geplaatst in de hoogspan ningsruimte van het Oude en Nieuwe Gasthuis ter ver vanging van een van 30 K.V.A. Door laatstgenoemde wijziging werd gedeeltelijk tegemoet gekomen aan een

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 180