Bijlage L. 54 proefnemingen en waarin tevens voorstellen werden gedaan voor de verschillende verbeteringen en uit breidingswerken als bouw van een gesloten filtergebouw en reinwaterkelder, pompen, watertoren en buisleidin gen naar Eefde en Warnsveld en in de Hoven. In de Raadsvergadering van 2 Juni 1925 werd voor deze verschillende werken een crediet toegestaan van f 227000,—. Den bouw van het filtergebouw met reinwaterkelder werd opgedragen aan de firma Kool en Wildeboer te Hoogkerk voor f 77000,--. De levering der benoodigde pompen met electro- motoren en buisleiding in de machinekamer werd op gedragen aan de Machinefabriek „Jaffa" v/'h L. Smulders Zoon te Utrecht, en die van diverse hulpstukken, afsluiters en buizen aan de firma's Ensink te Hilversum, Geveke Co. te Amsterdam, de Etna te Amsterdam en Buderus te 's-Hage. Gebouwen aan liet pompstation. Hieraan had het gewone onderhoud plaats. De oude gebouwen werden uitwendig geverfd. Stoomwerktuigen en ketels, electromotoren en centrifugaalpompen. Het geheele jaar werd gewerkt met de oude machi nes. Met een machine werd gedurende 5823:!/4 uur naar de stad gepompt, terwijl gedurende dien tijd de tweede machine gedurende 195 uren moest meeloopen om in het verbruik te kunnen voorzien. Bovendien Bijlage L. 55 werd nog gedurende ÏO1^ uur met een centrifugaal- pomp naar de stad gepompt. Extra werd nog op de filters gepompt met de stoom machines gedurende 12193/4 uur en met de electro motoren 2072l;5 uur. In totaal liepen de stoommachines gedurende 72381/., uur en de electromotoren 2082:{uur. Het maximum aantal uren dat op één dag met de stoommachines werd gewerkt was 30 uur, alleen naar de stad, met de motorer. 17 uur alleen op het filter. De Wiltonvuren bleven goed voldoen. De stoomketels werden ook dit jaar schoongemaakt door de firma Doorgeest te Amsterdam. Aan de oude stoommachines had alleen het hoog noodige onderhoud plaats. Het is zeer wenschelijk, dat de nieuwe inrichting spoedig gereed komt, want op de oude machines is niet veel staat meer te maken. De noodige maatregelen zijn echter getroffen, o. a. door het bijplaatsen van een tweeden transformator, dat in geval van nood met beide electromotoren kan worden gepompt, één op het filter en één naar de stad. Filters en bronnen. De oude filters werden op tijd schoongemaakt. Doordat deze weer geregeld in gebruik werden ge nomen was liet noodzakelijk nieuw zand op te brengen. De nieuwe bronnen werden op 25 September in gebruik genomen. Deze en de oude voldoen goed. Terrein. Het terrein werd in goeden staat onderhonden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 167