Bijlage L. 14 machines, benevens de gashouders, de inventaris enz. waren na 1 Januari 1921 tegen brandschade enz. ver zekerd op beurspolis door tusschenkomst van de firma Bernard Hamburger Co. te Amsterdam voor een bedrag van f 1823250,—. De premie ad f 3120,27 is in eens bij vooruitbetaling betaald tot 1 Januari 1926. Toestand der fabriek. I. Gebouwen. Hieraan had het gewone onderhoud plaats. De mastiekdaken werden nog niet in orde gemaakt; dit zal in den loop van 1926 gebeuren. De kap van de kolenloods behoefde nog niet opnieuw met negrine bestreken te woiden. De loopbaan in het zuiverhuis en de regeneratie-loods kwam in het begin van het jaar gereed. Door het personeel werd 239 keer gebruik gemaakt van de badinrichting, terwijl vreemde werklieden, die aan de stoomketels werkten er 15 keer gebruik van maakten. Ia. Terrein. Het terrein werd goed onderhouden. De glooiingen van het toegangskanaal werden nog niet in orde gemaakt. II. Gashouders. Hieraan had het gewone onderhoud plaats. Gas houder No. 1 werd gedeeltelijk geverfd. Bijlage L 15 Lekkages aan gashouder No. 3 kwamen nog voor, doch niet zoo veelvuldig als voorheen, hetgeen toe geschreven moet worden aan de laag Loxal G, waar door kleine lekjes met een laagje olie worden bedekt en geen gas doorlaten Met de verversching van het water werd doorgegaan. Naphtalineverstoppingen kwamen niet voor. In de werking van gashouder No. 3 kwam geen verandering. III. Ovens. Hieraan had het gewone onderhoud plaats. In verband met de plannen om tot wijziging van het ovensysteem over te gaan, werd geen oven nieuw ingebouwd. Op 31 December waren dus beschikbaar 5 ovens met 45 ressorten. Op dien datum hadden Oven No 3 1294 vuurdagen 4 1812 5 6 131 7 512 De slakvorming gaf geen aanleiding tot opmerkingen. IV. Cokesgasinrichting. Deze verkeerde in zeer slechten staat. In verband met de plannen om tot wijziging van het ovensysteem over te gaan, werd ze zooveel mogelijk bruikbaar gehouden. De verkregen resultaten zijn dan ook verre van gunstig. f) V *->

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 147