22 f 10.000.h fonds perdu fe verleenen werd op 4 Mei in onze handen gesteld om praeadvies, hetwelk wij in Uwe vergadering van 22 Juni d.a.v. uitbrachten waarop besloten werd het in te willigen. In Uwe vergadering van 12 October kwam een adres van de bouwvereeniging „Ons Thuis" in behandeling, waarbij gevraagd werd haar een renteloos voorschot van f 1800.te verstrekken, of haar dit bedrag tegen een matige rente te leenen en om teruggave van een bedrag van f 4707.70 wegens betaalde erfpachtscanon voor met den bouw der woningen kon worden aan gevangen. Ons voorstel om deze verzoeken af te wijzen en ons te machtigen om, zoo daartoe o. i. voldoende redenen zouden zijn, aan de vereeniging desgewenscht f 1800.— te leenen tegen de rente die de gemeente zelve betaalt met aflossing in 10 gelijke jaarlijksche termijnen en onder nader door ons te stellen voorwaarden, werd aangenomen. Werk verscha ffing. Uwe raad verleende ons in zijne vergadering van 2 Maart en 17 October credieten van respectievelijk f 22.600.en f 7500.om voort te gaan met het bij wijze van werkverschaffing ophoogen van het Coenens- park tot industrieterrein. Woonwagenkamp. In Uwe vergadering van 6 April werd definitief tot woonwagenkamp een terreintje in de Hoven bestemd 23 in verband hiermede werden nieuwe verordeningen op de heffing en invordering van staangeld voor tenten, kramen, loodsen en woonwagens vastgesteld en de politieverordening gewijzigd. Op 7 September werd ons nog een crediet verleend voor het aanbrengen van enkele verbeteringen. Wijnhuistoren. In Uwe vergadering van 4 Mei vroeg en verkreeg de voorzitter een crediet ter bestrijding van de onkosten van de feestelijke ingebruikneming van den Wijnhuis toren op 23 Meide leden werden uitgenoodigd daarbij tegenwoordig te zijn. Een voorstel van Uw medelid jhr. mr. B. de Jonge om voor den brandstichter van den Wijnhuistoren gratie te vragen, werd aangenomen. Archief. Voor het oud archief wordt verwezen naar het verslag van den archivaris onder bijlage T aan dit verslag toegevoegd. Omtrent het loopende archief, ingericht volgens het decimale registratuurstelsel zij het volgende vermeld Ook in 1925 werd voortgegaan met de omwerking van de registratuur volgens het decimale stelsel, zoodanig, dat op ongeveer 300 dossiers na, alle van definitieve omschrijvingen zijn voorzien.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 13