Bijlage K. 6 van Mejuffrouw Dr. C. C. van cfe Graft te Utrecht en van den Heer D. Stak ebrand te Arnhem. Een groote Palm-Paschen in natura werd ingezonden door Mevrouw J. Biemond— Heskes. Met de vergadering van de Historische Vereeniging voor Geneeskunde stond Dr. J. van der Hoeven te Eefde prenten, boeken en manuscripten af, betrekking hebbend op genees kunde. In het laatst van het jaar was er een tentoon stelling van modern druk- en bindwerk door het Sier en Nijverheids Instituut te 's Gravenhage, toegelicht door een lezing over dit ondeiwerp door den Heer W. F. Gouwe te 's Gravenhage, met welke de Ontwikkelings-federatie zich belastte. Voor tentoonstel lingen van niet te grooten omvang leent de expositiezaal zich uitstekend. Een tweede proef in verband met een lezing zou wel de moeite waard zijn Op initiatief van Mr. Dr. J. C. Overvoorde, Direc teur van de Lakenhal te Leiden, en eenige andere autoriteiten op Museum gebied werd een Directeurendag ingesteld, waar ook het Museum vertegenwoordigd zal zijn. De kas sluit met een voordeelig saldo van f 265,33. De uitgaven waren f 1990,63 en de inkomsten f 2255,96. De gemeente-subsidie bedroeg f 1775 De uitgaven van het vorige jaar waren f 1968,98 en de inkomsten f 2112,44. De Heer J. H. van Heek was zoo goed zijn jaarlijksche gift van f 10,in te zenden. Een dringende noodzakelijkheid wordt een nieuwe Catalogus of Gids. De Catalogus van 1916 is geheel uitverkocht men zou een gedeelte van de onkosten uit het over schot van dit jaar kunnen bestrijden. Mits niet te hoog Bijlage K. 7 geprijsd vindt een catalogus altijd veel aftrek, zoodat de inkomsten de uitgaaf gedeeltelijk dekken. De Secretaresse hoopt in den loop van het jaar met de voorbereidselen althans gereed te komen. Aangezien bij de inrichting van het Museum de grootste zuinigheid moest betracht worden voor het aanschaffen van meubilair en gebruiksvoorwerpen, werden dit jaar eenige benoodigdheden gekocht, o a. een vitrine en staven om schilderijen op te hangen. Hoewel liet Museum over het algemeen den indruk geeft van een goed onderhouden gebouw, blijven enkele voch tige plekken in de muren en de oude gevlekte vloeren ongunstig bij het geheel afsteken. Herbenoemd in de Museum-Commissie werd door den Gemeenteraad de Heer D. Molenaar; inplaats van den Heer M. J. Mulders, die niet voor een herbenoeming in aanmerking wenschte te komen, door B. en W. de Heer Mr. J. Dijck meest er. Her benoemd werd door Zufphen Vooruit, de Heer S. N ij b u rg. De Concierge J. Nieuwburg werd weer voorden tijd van een jaar herbenoemd; hij vervulde zijn taak met grooten ijver, evenals de hulp-concierge H. Lammers. De Commissie van Beheer, D. MOLENAAR, Voorzitter. C. ENGELEN, Secretaresse.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 133