Bijlage K. 4 Een briefwisseling en eenige besprekingen hadden plaafs met het Bestuur der nieuwe Vereeniging de Graafschap, die zich ten doel stelt Graafschapsche oudheden in den ruimsten zin te beschermen en te bewaren. Er zal van concurrentie met het Museum geen sprake zijn, hoewel men nog niet tot een vast omlijnde samenwerking is gekomen. De Vereeniging Pictura verzocht den termijn harer tentoonstellingen te mogen verlengen van één week tot 14 dagen, in welk tijdsverloop dan een „gesloten Zondag zou vallen ten behoeve van de leden der Vereeniging; de Concierge zou van Pictura hiervoor vergoeding ontvangen. Het Museum meende deze aanvraag toestemmend te moeten beantwoorden, daar ook andere tentoonstellingen gewoonlijk 14 dagen blijven. Het Museum behoudt echter de voorkeur voor den tijd, waarop de tentoonstellingen zullen plaats hebben. Volgens de overeenkomst werden de schutterketens van Brummen en Bronkhorst ook dit jaar voor het vogelschieten in deze gemeenten voor eenigen tijd teruggegeven, daarna werden de ketens weer goed gunstig in bruikleen aan het Museum afgestaan. In Aug. werd op de Tentoonstelling voor Beiaard- kunst te 's Hertogenbosch door het Museum ingezonden het oude klavier van het klokkenspel een model van den Wijnhuistoren 2 klokken gegoten door Hemony. Door de Museum-Commissie te Franeker werden informaties ingewonnen over de inrichting van het Museum, gevolgd door een bezoek dier Commissie om ter plaatse alles in oogenschouw te nemen. Bijlage K. 5 Eenige mooie aanwinsten zijn te boeken. Nu er meer ruimte is en de voorwerpen goed tol hun recht komen, is menigeen zoo vriendelijk het een of ander af te staan. Zoo was het mogelijk een kleine costuum- afdeeling te maken, waarvoor een nieuwe vitrine door gemeentewerken vervaardigd werd, daarin zijn nu o.a. geplaatst een witte japon van zijden damast, in bruik leen van den Heer en wijlen Mevrouw J. H. Coolhaas en een trouwvest met jabot uit Eibergen, benevens een doopkleed, geschenken van den Heer D J or daan. Verschillende fragmenten van aardewerk gevonden op het terrein van het voormalige Huis de Leemcuyl onder Hengelo werden aangeboden door Mevrouw M. Barcsse von Twickel. Als legaat ontving het Museum een groote scheepsvlag met handelsemblemen van wijlen den Heer J. Denekamp, vroeger scheepskapitein. De Topographische atlas werd o.a. verrijkt met een teeke- ningetje van de huzaren bij de IJsendoorn kazerne van 18S9, eertijds door den Heer J. Hoy nek van Papen- d r e c h t geteekend en nu door hem zelf aan het Museum gegeven. In een hier achter gevoegde lijst worden verder de aanwinsten opgegeven en beschreven. De tijdelijke tentoonstellingen slaagden over het algemeen goed en voerden vele bezoekers aan uit de stad zoowel als van buiten af. De tentoonstelling van vlechtwerk door Mejuffrouw E. Siewertz van Ree- se ma met demonstratie, gehouden met medewerking van de Vakschool, had veel succes. Voor een kleine tentoonstelling van Palm-Paschens, gehouden ter ge legenheid van de Palm-Paschen optocht, gearrangeerd door Zutphen Vooruit, ontving het Museum inzendingen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 132