20 Onderwijs. Op het in Uwe vergadering van 2 Maart ingekomen schrijven van C. L. Fa li r o, hoofd van school E, waarbij deze de door hem bijeengebrachte collectie schoolversieringen enz. aan de gemeente ten behoeve van school E aanbood, werd besloten den schenker bijzonderen dank te zeggen voor deze schenking. In Uwe vergadering van 12 October werden aan de besturen der bijzondere lagere scholen de vergoedingen toegekend krachtens artikel 100 der Lager Onderwijswet 1920 over 1923; voor 1925 werden voorschotten toe gekend op de kosten van instandhouding overeen komstig art. 103, 3e lid dier wet. Oude en Nieuwe Gasthuis. In Uwe vergadering van 22 Juni werden de rekenin gen over 1922 en 1923 en de begrootingen over 1924 en 1925 goedgekeurd en het subsidie over 1922 en 1923 vastgesteld. Aangezien over 1923 een veel hooger subsidie werd gevraagd dan waarop aanvankelijk was gerekend, werd besloten aan provisoren mede te deelen, dat met na het opmaken der gemeentebegrooting in gevoerde veranderingen in de boekhouding van het O. en N. Gasthuis, waardoor de exploitatiekosten van het ziekenhuis zouden worden verzwaard, bij de vast stelling van eventueele gemeentelijke bijdragen geen rekening zal kunnen worden gehouden, en dat even min moet worden gerekend op belangrijke verhooging dier bijdragen, aangevraagd nadat het gemeentelijk 21 kohier is vastgesteld, terwijl ook ondergeschikte wij zigingen in de begrooting toch uiterlijk binnen drie maanden na afloop van het dienstjaar ter kennis van het gemeentebestuur moeten zijn gebracht om op het subsidie van invloed te kunnen zijn. Op 7 September herdacht de Voorzitter het 300-jarig bestaan der stichting, „die voor de gemeente zoo be langrijke instelling". Haar werd als blijk van de bij zondere belangstelling de gouden medaille van de stad verleend. Volkshuisvesting. Uw College besloot op 2 Maart aan de Spaarkas David Evekinkstichting ten behoeve van den bouw van 46 arbeiderswoningen achter de haar toebehoo- rende woningen aan den Warnsveldschenweg, a. een renteloos voorschot tot een maximum van f 10.000 gelijk aan de kosten van bestrating, riolee- ring en verlichting van de vereischte openbare wegen te verleenen, onder verplichting tot terugbetaling in ten hoogste 40 gelijke jaarlijksche termijnen en onder voorbehoud om zoodanig bedrag als naar Uw oordeel noodig zou zijn om de woningen a maximaal f 4. per week te verhuren, als subsidie te geven b. de onder a bedoelde straten, aangelegd volgens door ons goedgekeurd plan en vrij van alle lasten en kosten, in eigendom, onderhoud en beheer van haar over te nemen. Fen verzoek van het bestuur om de bovengenoemde

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 12