Bijlage J. 2 te Groot Dochteren, J. W. Brummelman te Eefde, M. van Dijk te Deventer, A. E. v. d. Belaart te Arnhem, H. Goorman te Warnsveld, T. H. Grobbe te Wilp, H. O Haoen te Hummelo, E. Harmsen te Leesten, H. B.' Jansse te Nijmegen, F. W. H. J. Kloet te Arnhem, H Makkink te Gorssel, P. Pennekamp te Eist, D. Pennekamp te Eist, D. Pelgrum te Harfsen, L. O. W. Roosen te Arnhem, D. J. Teerink te Hummelo, W J. Tiessink te Lochem, D. J. Walgemoed te Hengelo (G.) en E. W. Wunderink te Drempt. Voorwaardelijk werden bevorderd: E. R. Elzebroek te Spankeren en J. G. Markvoort te Hummelo. Het mondeling eindexamen werd afgenomen op 1 April. Het einddiploma werd uitgereikt aan: J. Borgman te Arnhem, W. Borkent te Deventer, G. W. Boschloo te Almen, G. W. v. d. Feltz te Apeldoorn, W. Groenhof te Eerbeek G. J. Harkink te Lochem, G. Kloosterboer te Almen,' J. A. Koeslag te Almen, A. Koorn te de Steeo, W. O. Meijer te de Steeg, M. Okma te Arnhem, G Pasman te Almen, G. J. Schieven te Steenderen, A. Teerink te Zutphen, F. T. Verscheure te Apeldoorn en Th. Wentink te Doetinchem. Twee leerlingen werden afgewezen. De diploma's werden uitgereikt door den Voorzitter van de Commissie van Toezicht in tegenwoordighe.d van zeer veel belangstellenden. Van de ouders van de leerlingen der le klasse waren 16 landbouwer, 1 leeraar, 1 stationschef, 1 boekhouder, Bijlage J. 3 1 handelaar, 1 opzichter van landerijen en een zonder beroep. Van de 44 leerlingen was 1 in pension in de stad; de overigen reisden dagelijks heen en terug. Van de 16 gediplomeerden gaan er 11 in het bedrijf van hun ouders, 1 wordt assistent op het kantoor van een coöperatieve aankoopvereeniging, 2 zullen ter gelegener tijd examen doen voor den cursus van de Nederlandsche Heidemaatschappij, terwijl van 2 de bestemming nog niet bekend is. Een leerling was vrijgesteld van het betalen van schoolgeld en ontving tevens een toelage voor het aanschaffen van de benoodigde leermiddelen. De leerlingen der eerste klasse maakten een excursie in de omgeving van de stad, ter bezichtiging van eenige kweekerijen. De leerlingen der tweede klasse brachten onder leiding van een leeraar een bezoek aan de bedrijven van de lieeren j. La mers te Eist en J. J. G iezen te Steenderen; aan „De Harscamp" te Harscamp, aan het „Groot-Graffel" te Warnsveld, aan het bedrijf van de N.V. Spieker Elferink te Zutphen, aan eenige oofttelers in de omgeving van Deventer en Terwol de, aan de Coöperatieve Zuivelfabriek te Eefde, aan eenige pluimveebedrijven in de omgeving van Barneveld, aan het Instituut voor Landbouwwerktuigen en Gebouwen te Wageningen en aan het Rijksproef station voor veevoederonderzoek aldaar. De firma's Brinkmann Niemeijer en Reesink stelden als voorgaande jaren den leeraar in landbouw werktuigen in de gelegenheid zijn lessen practisch toe

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 129