Bijlage I. 6 de zeepfabriek van de firma de Haas en van Brero fe Apeldoorn de boterfabriek te Eefde; de machinale strijkerij „Stijgoord" te Zutphen en de stoomwasscherij „Stijgoord" te Locliem. De leerlingen der opl. klassen Na en Nq maakten een reisje naar Tilburg, Borne en Almelo om de weverijen, spinnerijen en chemische wasscherijen en ververij (Palthe) te bezoeken. De tricotfabrieken van de firma Wiegerinck en Koch, alsmede de weefzaal van het Oude en Nieuwe Gasthuis werden ook door de leerlingen bezichtigd. De bibliotheek bevat nu 355 boeken. Dankbaar zij nog vermeld, dat door een bestuurslid aan de school een mangel werd geschonken. II. Ambachtsschool. In het personeel kwam geen verandering. Het was op het einde van liet jaar nog samengesteld als volgt: J. Krnijs Voorberge, Directeur. F. Hartsuiker, leeraar in timmeren en vakteekenen. H. J. Leferink, J. H. Hattke R. Renssen, Fl. Dijkjans, G. Rubingh, T. Koopmans, schilderen, vak- en hand- teekenen. schilderen en handteekenen. bankwerken, vakteekenen en stoomwerktuigkunde. smeden, bankwerken en vakteekenen. Bijlage 1. 7 W. Klein Bussink, leeraar in smeden, bankwerken en vakteekenen. J. Buijs, meubelmaken, vak- en handteekenen. W. Paalman, metselen en vakteekenen. C. Versteeg, electrotechniek en vak teekenen. J. Strubbe, voortgezet lager onderwijs. W. Balvers, behangen en stoffeeren. W. Croese, concierge. Aan de leerlingen die den volledigen cursus met goed gevolg hadden doorloopen, werd als gewoonlijk op het einde van Maart het diploma uitgereikt en wel aan: 8 leerlingen timmeren, 10 leerlingen smeden-bank- werken, 4 leerlingen meubelmaken, 4 leerlingen schil deren, 4 leerlingen metselen, 2 leerlingen electriciens en 1 leerling behangen en stoffeeren, te zamen dus 33 leerlingen. Aan vier leerlingen kon het diploma niet uitgereikt worden. De leerlingen ontvingen weer de meest noodige ge reedschappen ter beoefening' van hun vak als ge schenk mee. Voor den nieuwen cursus meldden zich 89 nieuwe leerlingen aan, waarvan 75 konden geplaatst worden, n.l. 16 voor leerling timmeren, 22 voor het smeden, 7 voor het meubelmaken, 6 voor het schilderen, 8 voor het metselen, 5 voor de electrotechniek en in Sep tember 11 voor het behangen en stoffeeren. De nieuwe cursus begon nu met 223 leerlingen. Tusschentijds verlieten om verschillende redenen 23 yy ty yy yy ty yy

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 123