18 in den loop der besprekingen door den Voorzitter ingediende voorstel, dat Uw College zich zou uit spreken, dat het zich met onze zienswijze vereenigt, dat bij afstand van bouwterrein, verkoop normaal de voorkeur verdient boven uitgifte in erfpacht, werd weer ingetrokken. Een concrete beslissing werd niet genomen. Op 23 November werd het voorstel van Uwe mede leden Paap, De Qroote en T e r w e I aange nomen om het bouwland, dat niet verpacht was omdat sommige belanghebbenden weigerden borgen te stellen, publiek te doen verpachten zonder borgen te eischen, met de besliste bedoeling zoo spoedig mogelijk de pachtvoorwaarden te wijzigen na overleg met de be trokkenen. Ons voorstel om enkele dezer perceelen zoonoodig in weiland om te zetten en andere onder hands te verhuren, kwam hiermede te vervallen. Electriciteitsbedrijf. Overeenkomstig ons voorstel werden in Uwe ver gadering van 2 Maart de voorwaarden voor de levering van electrischèn stroom herzien, om door invoering van een zeer laag tarief voor verbruik boven het normaal geblekene gepaard aan een z.g. vast-rechttarief voor negen maanden van het jaar, het verbruik van electriciteit zoowel voor reclame als voor huishoudelijke doeleinden aan te moedigen. In diezelfde vergadering werd aan de N.V. Elec- triciteitsfabriek „IJsselcentrale" over 1925 weder een tegemoetkoming verleend in verband met de kolen- prijzen (z.g.n. kolenclausule). 19 Tot uitbreiding' van het kabelnet en het plaatsen van een transformator op het terrein-Wensinck besloot Uw College op 6 April. Gasfabriek en Waterleiding. Uw College besloot op 2 Maart tot uitbreiding van de waterleiding door het bijboren van twee putten ter vervanging van drie zoogoed als waardelooze. In Uwe vergadering van 22 Juni werd ons voorstel tot ver betering en uitbreiding van de waterleiding aangenomen. Teruggekeerd werd tot het stelsel van open verstui ving. Met intrekking van het bij Uw besluit van 6 Juni 1921 no. 13 verleende crediet van f 205.000.— voor zoover dat niet eerder verwerkt was werd ons voor de werken nader omschreven in het rapport van het Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening (met inbegrip van een watertoren) een crediet van f221.000.— verleend. In de vergadering van 4 Mei deelde de voorzitter mede, dat de gasprijs met 2 cent per M3. was ver laagd; in verband daarmede werd de grondprijs voor Warnsveld met hetzelfde bedrag verminderd. Qeldleeningen. In Uwe vergadering van 23 November werd besloten ter voorziening in de behoefte aan kasgeld over 1926 in dat jaar een geldleening aan te gaan van hoogstens f 1.000.000.— op de gewone voorwaarden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 11