Bijlage E. 2 school is bestemd voor leerlingen die zes jaren eene lagere school hebben doorloopen en U. L. O. willen genieten. 5e. School E in de Polsbroek. Voor gewoon lager onderwijs met zeven klassen. 6e. School F in de Hoven. Voor gewoon lager onderwijs met zeven klassen. 7e. School G aan den Tadamasingel met zeven klassen voor gewoon lager onderwijs; de school is in het zelfde gebouw als school B. 8e. School H aan den Louisesingel. Voor gewoon lager onderwijs met zeven klassen. De toelating van nieuwe leerlingen geschiedt op alle openbare scholen na de zomervacantie. Openbaar vervolgonderwijs. In school F is een cursus voor vervolgonderwijs, waar behalve de gewone vakken ook landbouwkunde wordt onderwezen; er bestaan twee klassen; de toelating geschiedt 1 October. Bijzonder Lager Onderwijs. Ie. Een Chr. school voor M. U L. O., Oudewand 35, uitgaande van de Vereeniging tot bevordering van Chr. onderwijs te Zutphen, met negen klassen. 2e. Een Chr. school voor L. O., David Evekink- straat no. 2, uitgaande van dezelfde vereeniging, met acht klassen. Bijlage E. 3 3e. Een school voor Roomsch-Katholieke jongens aan den Tengnagelshoek no. 7 voor gewoon lager onderwijs, met acht klassen. 4e. Een school voor Roomsch-Kalholieke meisjes, St. Annaschool, Tengnagelshoek 3 voor gewoon lager onderwijs. Deze school heeft twee afdeeiingen resp. A en B met 6 en 8 klassen (jaarklassen) waar Fransch, Duitsch en Engelsch wordt onderwezen. Op geen der bijz. scholen werd eene vervolgcursus gegeven. Het Onderwijs. Scholen A en B. Geen bijzondere opmerkingen. School C. Het aantal leerlingen per klas, vooral in de aanvangs- klasse is te groot. Overigens geen opmerkingen. School D. Geen opmerkingen. School E. In de lagere klassen komen enkele leerlingen voor die eigenlijk op eene school voor achterlijke kinderen thuis behooren en die den normalen gang van het onderwijs minder goed beïnvloeden. School E. Geen opmerkingen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1925 | | pagina 107