Bijlage B. 18 Naar aanleiding van het voorkomen van drie gevallen van Diphteritis in eene klasse der Christelijke school in het vorig jaarverslag vermeld, vroegen Burgemeester en Wethouders het advies der Commissie over de wenschelijkheid om hier ter stede in te voeren eene verordening „tegen besmetting op school", zooals die in andere gemeenten bestaat en waarbij een exemplaar der bestaande verordening van de gemeente Enschedé werd overgelegd. De sub-commissie die hierover rapport uitbracht, gaf als hare meening te kennen, dat de invoering eener verordening zooals hierboven genoemd, haar zeer gewenscht voorkwam. Zij voegde hieraan toe, eenige wijzigingen en aanvullingen die haar voor deze gemeente noodig voorkwamen. Na behandeling van dit rapport werd aan Burgemeester en Wethouders advies uit gebracht. Burgemeester en Wethouders vroegen het advies der Commissie over een bij hen ingekomen voorstel van de commissie van bijstand voor de gemeentereiniging, om het ophalen van den slachtafval, dat tot heden voor belanghebbenden kosteloos geschiedt, te laten betalen met 25 cents per ton en per keer. Hierover was aan het einde van dit jaar nog geen advies uitgebracht. Een staat van verordeningen en besluiten der gemeente Zutphen, in het belang der volksgezondheid vastgesteld, of daarmede in verband staande en nog van kracht op 31 December 1924, is als bijlage VI aan dit verslag toegevoegd. Bijlage B. 19 HOOFDSTUK XII. Onderwerpen niet vallende onder een der vorige hoofdstukken. De Gezondheidscommissie te Velsen richtte een schrijven tot de Commissie, waai bij de aandacht werd gevestigd op het Wetsontwerp, door de regeering aan de Tweede Kamer aangeboden, houdende voorzieningen tegen besmettelijke ziekten. Het betrof in het bijzonder de artikelen, welke be trekking hebben op de inenting tegen de pokken. Terwijl tot nu toe alleen diegenen werden vrijgesteld, wier gezondheidstoestand bezwaar opleverde tegen inenting, zou volgens dit ontwerp, ook vrijstelling kunnen worden verleend wegens gewetensbezwaren, berustende op de godsdienstige overtuiging. Daar de Commissie zich volkomen kon vereenigen met hetgeen hiertegen door de Gezondheidscommissie te Velsen werd aangevoerd, besloot zij instemming te betuigen met het request dat hierover aan de Tweede Kamer zou worden gezonden. Behandeld en vastgesteld in de vergadering van de Gezondheidscommissie te Zutphen den 19den Mei 1925. D. MOLENAAR, Voorzitter. J. C. GOLDENBERG, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1924 | | pagina 80