Bijlage B. 16 HOOFDSTUK IX. Drinkwatervoorziening. Het onderzoek van het water der gemeentewater leiding had geregeld om de twee maanden plaats. De uitkomsten van dit onderzoek zijn als bijlage V aan dit verslag toegevoegd. Uit een der rapporten van het gehouden water- onderzoek bleek, dat het water bruin was van kleur en onaangenaam van smaak, zoodat het niet aan alle te stellen eischen voor goed drinkwater voldeed. Aangezien echter deze gebreken van het water, ook bekend waren bij het gemeentebestuur, dat zijne volle aandacht aan dezen toestand wijdde en daarover reeds het Rijksbureau voor drinkwatervoorziening had ge raadpleegd, achtte de Commissie het niet noodig, daarop van hare zijde nog de aandacht te vestigen. HOOFDSTUK X. Levens- en genotmiddelen. Gebruiksartikelen. Over hetgeen op Ruimzicht in het afgeloopen jaar is bereikt ten opzichte van de levering van „goed gewonnen melk", kan worden medegedeeld, dat in verband met opgedane ervaringen, de melkwinning en de behandeling der melk, eenige wijzigingen hebben ondergaan. De melk van Ruimzicht voldoet, naar de meening van den Directeur van den keuringsdienst van waren, in ruime mate aan de eischen, die gesteld kun- Bijlage B. 17 nen worden voor melk, die op deze wijze is gewonnen en gedistribueerd wordt. Als vervolg van wat de Commissie in het vorig verslag heeft vermeld, betreffende de melkwinning op de boerderij Ruimzicht, ontving zij van den Rijks- zuivelconsulent de eischen door hem in overleg met den Directeur van den keuringsdienst van waren opgemaakt, waaraan de winning van melk dient te vol doen. Het vaststellen van deze eischen acht de Commissie eene voortzetting van hetgeen tot nu toe, voor het verkrijgen van eene behoorlijke melkvoorziening werd bereikt. HOOFDSTUK XI. Uitvoering en handhaving van wetten en verordeningen. Van Burgemeester en Wethouders ontving Öe Com missie om advies, eene kaart van de ontworpen wijziging van het uitbreidingsplan voor het gedeelte der gemeente, gelegen tusschen den Weg naar Warnsveld en den Buitensingel. In haar antwoord deelde zij aan Burgemeester en Wethouders mede, zich met de voorgestelde wijziging wel te kunnen vereenigen, terwijl enkele opmerkingen over de bebouwing daaraan, werden toegevoegd. Later ontving de Commissie van Burgemeester en Wethouders bericht, dat deze wijziging door Gedepu teerde Staten was goedgekeurd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1924 | | pagina 79