Bijlage B. 8 HOOFDSTUK III. Toestand van water, bodem en lucht en hetgeen tot verbetering is verricht. a. Waterloopenslooten, enz. Hierover zijn geen mededelingen te doen. b. Verzameling en afvoer van vuil (mestvaalten, goten, enz.) Een bewoner der Waterstraat klaagde bij de Com missie over den slechten afvoer van een rioolpnt op een open plaats achter zijne woning. Uit het onderzoek bleek, dat de afvoer van het water door een buis, onder de woning door, in het slraatriool moest ge schieden en deze leiding verstopt was- Met mede werking van den dienst van gemeentewerken, werd deze klacht opgeheven. Ook ontving de Commissie eene klacht van een bewoner der Marschpoortstraat over een rioolput aan de achterzijde van zijne woning, die voortdurend ver stopt was en overliep, hetgeen naar zijne meening veroorzaakt werd door het menage water der boven woningen, dat hij in die put moest ontvangen. Bij het onderzoek bleek dat de verontreiniging der put ook andere oorzaken had. Aan klager werden in overleg met den dienst der gemeentereiniging de middelen ter verbetering aangegeven. De Commissie ontving eene klacht van een bewoner der Spittaalstraat over stank en vervuiling van een Bijlage B. 9 gemeenschappelijke dakgoot, die door de bewoners der aangrenzende woningen voor afvoer van menage water en faecaliën werd gebruikt. Kort daarna ging deze woning in andere handen over en moest door de bewoners worden ontruimd. De klacht werd daarna niet meer herhaald. De bewoners van twee perceelen aan den Weg naar Laren, klaagden over vochtigheid van hun sous terrein. Uit een onderzoek met den dienst der gemeente reiniging ingesteld, bleek dat het riool waardoor het water van deze woningen werd afgevoerd niet voldoende afliep, maar dat ook de rioolput niet werd schoongehouden. De eigenaar dezer woningen werd op zijne verplichting gewezen en heeft toegezegd voor het geregeld ledigen dezer put te zullen zorgen. c. Verontreiniging van lucht (stank van fabrieken enz.). Hierover valt niets te vermelden. d. Begraafplaatsen. Over dit onderwerp valt niets mede te deelen. HOOFDSTUK IV. Volkshuisvesting. De commissie ontving eene klacht van een bewoner der Lievenheersteeg, over vochtigheid in zijne woning,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1924 | | pagina 75