Vó" Bijlage B. 4 van 3 Juni aan de Commissie kennis, dat de rekening door hen was goedgekeurd. In het jaar 1923 werd voor gemeenterekening uit gegeven een bedrag van f 682,625. (Bijlage 111). De raming van ontvangsten en uitgaven voor het jaar 1925 werd vastgesteld tot een bedrag van f 1300,— en met de daarbij behoorende memorie van toelichting bij het gemeentebestuur ingediend, terwijl aan Gedepu teerde Staten van Gelderland een afschrift van deze raming werd gezonden. In het archief zijn opgenomen: Verslagen en mededeelingeti betreffende de Volks gezondheid, het tijdschrift voor sociale hygiëne, het Groene en het Witte Kruis, Water, Bodem en Lucht, Gemeente Reiniging, Het Algemeen Zuivel- en Melk- hygienisch Weekblad, Maandblad tegen de Vervalschin- gen. Tijdschrift voor Volkshuisvesting, Volksvoeding, het verslag van den toestand der gemeente Zutphen over 1923, jaarverslagen van Gezondheidscommissies over 1923, benevens enkele brochures en kleinere geschriften, welke alle bij de leden ter lezing werden gezonden. Bijlage B. 5 HOOFDSTUK II. Algemeene Beschouwingen. De algemeene toestandder Volksgezondheid te Zutphen; factoren, die op dien toestand een bijzonderen invloed hebben gehad. Omtrent den algemeenen gezondheidstoestand zijn geen bijzondere mededeelingeu te doenfactoren die daarop een goeden of slechten invloed hebben gehad, zijn niet op te geven. Het aantal levend aangegevenen behoorende tot de werkelijke bevolking der gemeente bedroeg 372. Het totaal der overledenen (zonder de levenloos aangegevenen), behoord hebbende tot de werkelijke bevolking der gemeente bedroeg 214. Het aantal der levenloos aangegevenen, hierboven bedoeld, was 18. Het bevolkingscijfer was op 31 December 1924: 19429. Het geboortecijfer was minder gunstig dan in het vorige jaar. Het sterftecijfer bleef ongeveer gelijk aan dat van 1923 en lager dan in vele voorafgaande jaren.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1924 | | pagina 73