/V3 Bijlage B. 2 Mr. J. H. C. M. VAN DER KUN, Substituut-Officier van Justitie. Voorzitter der Commissie: D. MOLENAAR; Secretaris. J. C. GOLDENBERG. Een rooster aangevende het jaar van aftreding van de leden en den secretaris, is als bijlage I aan dit verslag toegevoegd. De bode E. J. Haijtink heeft ook dit jaar zijne gewone werkzaamheden voor de Commissie verricht. Het tweemaandelijksch onderzoek van het water der gemeentewaterleiding bleef opgedragen aan den heer H. W. A. Behrens. Verder werd door hem geen water voor de Commissie onderzocht. B. Huishoudelijke zaken. In het jaar 1924 zijn gehouden vier vergaderingen. Deze vergaderingen hadden plaats ten gemeentehuize op 13 Mei, 7 Juli, 27 October en 9 December. Het verslag van de bevindingen en handelingen der Commissie over het jaar 1923 werd behandeld en vastgesteld in de vergadering van 13 Mei 1924 en ge zonden aan Z. E den Minister van Arbeid, den Com missaris der Koningin in de provincie, het gemeente- stuur van Zutphen, den Gezondheidsraad, de inspecteurs der Volksgezondheid, het Centraal Bureau voor de Statistiek, den Directeur van het Centraal Laboratorium ten behoeve van het Staatstoezicht op de Volks gezondheid, vele Gezondheidscommissies, eenige instel lingen en vereenigingen en aan enkele belangstellenden. Het 29ste Congres voor openbare gezondheidsregeling werd op 7 en 8 November te 's Hertogenbosch ge- Bijlage B. 3 houden en door den heer Dr. J. Oudenampsen als afgevaardigde der Commissie bijgewoond. De volgende onderwerpen kwamen in behandeling. 1. Decentralisatie in den stedebouw. Praeadviseur de heer Ir A. Keppler, Directeur van den gemeentelijken woningdienst te Amsterdam; 2. De regeling van de bereiding en den verkoop van verpakte geneesmiddelen (spécialités) Praead- viseurs de heeren Dr. J. J. Hoffman en Mr. Dr. P. van Heynsbergen; 3. Voordracht van den heer N. M. H. Doppler. eclectro-technisch adviseur bij den centralen dienst der Arbeidsinspectie over: „het gevaar van den electrischen stroom voor den mensch". 4. Voordracht van den heer Dr. W. B. M. Kranen burg, medisch adviseur bij de arbeidsinspectie over: „de getroffene door den electrischen stroom". In de vergadering der Commissie van 9 December werd door den afgevaardigde over het op dit congres behandelde, uitvoerig verslag uitgebracht. De raming van ontvangsten en uitgaven voor het jaar 1924 werd vastgesteld op een totaal bedrag van f 1300,—, daarvan kwam voor rekening der gemeente een bedrag van f 900,—. (Bijlage II). De rekening over het jaar 1923 werd nagezien en voorloopig vastgesteld in de vergadering van 13 Mei. Het voordeelig saldo dezer rekening ten bedrage van f 517.375 werd bij den gemeente-ontvanger gestort. Burgemeester en Wethouders gaven bij schrijven

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1924 | | pagina 72