Bijlage A. 6 38. Voorschotten en bijdragen aan eene vereeniging, vennootschap of stichting, ingevolge art. 38, vierde lid, der Woningwet. 39. Mededeelingen omtrent het gebruik van Rijks voorschotten (en bijdragen) door het gemeentebestuur. 40. Mededeelingen omtrent het gebruik van Rijks- voorschoften (en bijdragen) door in de gemeente ge vestigde of aldaar werkzame toegelaten vereenigingen, vennootschappen of stichtingen. Ons Thuis, Buitensingel Voor de door deze bouwvereeniging gebouwde woningen is in 1924 een nieuwe huurregeling vastge steld, te weten Voor huurders met een gezinsinkomen van f 24, of minder f 3,30 per week Voor huurders met een gezinsinkomen van meer dan f 24,'/6 of '/z van dat inkomen, met een maximum van f 6,40 per week. Bij beschikking van het Departement van Arbeid zijn de bedragen van de toegekende buitengewone jaarlijksche bijdragen uit 's Rijkskas voor rentevoet- bijdragen en materiaalprijzenbijdrage vastgesteld. De Woning, Marschweg. Een nadere huurregeling werd onder goedkeuring van den Minister vastgesteld. Chr. Nat. Werkmansbond en Patrimonium, Weg naar Laren. Ten opzichte van dezen woningbouw kan nog slechts woiden medegedeeld dat aan de oostzijde een behoorlijke afscheiding wordt gemaakt buiten het bestek Bijlage A. 7 om. Het Departement is bereid gevonden deze kosten uit het voorschot te doen putten. De Goede Woning, terrein Wensinck. Bijna alle woningen zijn reeds in gebruik genomen. Het gereserveerde gedeelte voor het bouwen van een slangenwagenpost is alsnog aan de bouwvereeniging afgestaan, die aldaar dien post en een woning met administratiegebouwtje heeft gesticht. De gemeente heeft het daarvoor noodige kapitaal ad f 4200.— ver strekt en de bouwvereeniging heeft zich verbonden dat bedrag met rente terug te betalen in 40 naar 6% berekende annuïteiten. De gemeente heeft den brand weerpost gehuurd voor f130,— per jaar voor 50 jaren. Ten opzichte van de uitbetaling van den 2en termijn rees geschil tusschen aannemer en vereeniging. Arbitrage stelde den aannemer in het gelijk en de bouwvereeniging werd tot de kosten veroordeeld. Het bouwen der woningen heeft circa 9 maanden stilgelegen door de bouwvakarbeidersstaking. Een en ander is oorzaak geweest dat het dagelijksch toezicht f 133S,64 meer heeft gekost dan de raming. De kosten van arbitrage waren f 1489.06 en het renteverlies f 550,60 Aan den Minister is verzocht deze kosten in het Rijksvoorschot op te nemen. Ons Thuis, terrein Wensinck. Het bouwen der 68 woningen en 1 winkelhuis is onder goedkeuring van den Minister gegund aan G. Videier voor f 178750,welk bedrag met f 400.— is verminderd en gebracht op f 178350,in verband met het vervallen der toonbanken en etalage kasten.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1924 | | pagina 69